Хто має право на спадщину та як її прийняти?
Право на спадкування мають особи, визначені у заповіті

Хто має право на спадщину та як її прийняти?/Фото: pexels
Час, місце відкриття спадщини, строки, у які потрібно подати заяву на її прийняття, – все це ключові знання для спадкоємців, адже від цього залежить можливість реалізувати своє право на спадкове майно. Якщо ж без поважних причин спадкоємець не подасть заяву вчасно, він ризикує втратити таке право, пояснюють у Мінʼюсті.
Деталі
Час відкриття спадщини – день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою.
Місце відкриття спадщини – останнє місце проживання спадкодавця. Якщо воно невідоме – за місцезнаходженням нерухомого майна або основної його частини. Якщо такого майна немає – за місцезнаходженням основної частини рухомого майна.
Як прийняти спадщину
Право на спадкування мають особи, визначені у заповіті.
У разі відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом, а також у разі неохоплення заповітом усієї спадщини право на спадкування за законом одержують особи, визначені у статтях 1261-1265 цього Кодексу (стаття 1223 Кодексу).
Спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Але прийняття і відмова від прийняття спадщини можуть мати місце щодо всього спадкового майна. Спадкоємець не вправі прийняти одну частину спадщини, а від іншої частини відмовитись. Спадкоємець, який прийняв частину спадщини, вважається таким, що прийняв усю спадщину.
Автоматично приймає спадщину особа, яка постійно проживала разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, малолітня, неповнолітня, недієздатна особа, а також особа, цивільна дієздатність якої обмежена.
Особа, яка не проживала зі спадкодавцем, має подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини у 6-місячний строк з часу відкриття спадщини.
Якими способами можна подати заяву?
Заяву можна подати, особисто прибувши до нотаріуса, або надіслати поштою чи електронною поштою. У такому випадку справжність підпису має бути нотаріально засвідченою.
Хто має право на спадкування та хто автоматично приймає спадщину.
Раніше ми писали: Земельні схеми, перегляд судових рішень та повернення майна: Зеленський підписав важливі закони
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!