Коли тіло протестує: що робити, якщо вам не хочеться працювати
Дотримання простих порад повинні допомогти краще зосередитися на робочому місці

Як подолати внутрішнього саботажника: що робити при небажанні працювати\Фото: Getty image
Прокрастинація, нелюбов до роботи — мабуть, одна з найпопулярніших проблем, з якою стикався кожен. Наш організм має складний механізм мотивації, що означає, що приємна в довгостроковій перспективі справа може здаватися втомливою і болісною. Що робити, якщо вам доводиться постійно долати себе на роботі? У нашій статті ми розповімо про головні причини такої ситуації та як це подолати.
Ймовірні причини
Втома. Якщо ви мало відпочиваєте, спите, це створює ситуацію повної демотивації, що призводить до того, що навіть приємна вам робота перетвориться на неймовірні тортури. Одне дослідження, в якому вивчалися рівні емоційного виснаження співробітників шести корпорацій, показало, що близько шістдесяти відсотків скаржилися на зайву втому та вигоряння.
Нелюбов до роботи. Така проблема виникає якщо вам не подобається те, що ви робите, вам може бути дуже важко встати з ліжка і приступити до роботи. Це може статися, якщо ви не виконуєте роботу, яку хочете, ви не знаходите сенсу в роботі, або робота вашої мрії не виправдала того, про що ви думали, або ви зупинилися на досягнутому.
Проблеми на робочому місці. У вашого керівника можуть бути нереалістичні очікування, у вас виникли розбіжності з одним із ваших колег або ваш підхід до роботи відрізняється від стилю членів вашої команди, це може призвести до конфлікту на роботі, за яким ви можете неохоче стикатися
Обставини на робочому місці. Буває таке, що навіть улюблена робота стає неймовірно важкою, якщо ви стикаєтеся зі стресом у спілкуванні з колегами, неорганізованою діяльністю, а також надмірною відповідальністю.
Нудьга. Час від часу всі нудьгують або лінуються. Почуватися так часто — це нормально, але якщо ви відчуваєте це регулярно, це може означати, що ви не на тій роботі, яка вам підходить.
Вирішення проблем
Витратьте деякий час на роздуми, чому ви не хочете працювати. Ви почуваєтеся так щодня чи тільки сьогодні? Це тому, що ви втомилися чи відчуваєте стрес, чи це ваша робота чи робоче середовище? Точне визначення причини цього почуття може допомогти вам змінити своє життя та покращити ситуацію.
Якщо вам не хочеться йти на роботу просто тому, що вам нудно або ліньки, може бути корисно встати і рухатися. Біг, швидка ходьба або будь-яка інша форма вправ, яка вам подобається, може допомогти вам відчути себе краще, підвищити рівень енергії та полегшити ваше мислення, концентрацію та роботу. Також, якщо у вас є гнучкість у виборі робочого місця, спробуйте працювати в іншому місці. Це може бути інший стіл в офісі, інша кімната у вашому будинку або кав'ярня поблизу. Зміна обставин може освіжити і допомогти вам подивитися на те, що відбувається по-новому.
Якщо ви просто втомилися, візьміть вихідний. Дисциплінованість має допомогти вам у довгостроковій перспективі, оскільки вона може допомогти достатньо висипатися. Якщо ви регулярно страждаєте від недосипання, то не зможете працювати ефективно, тому обов'язково зверніть увагу на порядок.
Також при відчутті внутрішнього опору буде корисним почати з вирішення простих завдань. Як тільки ви почнете, ви можете поступово переходити до складніших завдань, які потребують більше зусиль. Також заплануйте для себе кілька перерв протягом дня. Якщо ваша робота пов'язана з сидінням на одному місці, намагайтеся кожну годину робити перерву на 5–10 хвилин, щоб прогулятися і трохи рухатися.
Не забувайте також про чітке усвідомлення причин того, чому ви працюєте і навіщо це важливо. Усвідомленість – основа дисциплінованого мислення.
Раніше у ВООЗ повідомили, що кожному четвертому українцю загрожують психологічні проблеми через війну.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!