Проблеми у відносинах: 9 ознак того, що партнер хоче від вас відмовитись
Розповідаємо про ознаки, які вказують на те, що партнер не будує з вами серйозних стосунків

9 ознак, що партнер хоче втекти від стосунків з вами / Фото: Getty Images
Коли стосунки лише починають зав'язуватися, хочеться вірити, що це надовго. Але якщо у відносинах партнер уникає вас, то це спрацьовує захисний механізм. Люди в парі вдаються до того, щоб уникнути болю.
У статті ми розглянемо ознаки, які вказують на те, що партнер вирішив втекти зі стосунків.
Як зрозуміти, що у стосунках щось не таке?
Спочатку стосунки плавно розвивалися і здавалося, що все було гаразд. А потім раптово стала з'являтися відчуженість, зникли відверті розмови та партнери начебто стали чужими один одному.
За словами психологів, втеча зі стосунків – це своєрідний інстинкт самозбереження, щоб уникнути болю, особливо якщо за плечима є негативний досвід. Але вийти зі стосунків партнери не можуть, бо буде неприємно обом, тож терплять і накопичують негативний досвід ще більше.
Тактики втечі із відносин

1. Догляд та дистанціювання
Виникають замовчування та ухилення, щоб уникнути неприємних ситуацій чи розмов, у яких доведеться відвертатися і бути відкритим. Іноді партнер може поводитися так навмисно, щоб змусити іншого піти самостійно.
Дистанціювання залишає шлях до відступу. Партнер може вдаватися до таких фраз, як: "давай у нас будуть вільніші стосунки", "нехай стосунки будуть без зобов'язань".
Такі варіанти допомагають залишатися у відносинах, але при цьому уникати вразливості та повної залученості. Це як тримати партнера на відстані витягнутої руки емоційно та фізично. При цьому відчувається недоступність, закритість та утримання.
2. Емоційна відстороненість
У відносинах люди затиснуті, не висловлюють свої емоції, або висловлюють їх дуже стримано чи приховують справжні почуття. Так роблять, щоб уникнути формування справжніх емоційних зв'язків.
Якщо ви відчуваєте, що ваші стосунки майже завжди перебувають на тонкому льоду, навіть через півроку чи рік – не варто сумніватися, що партнер намагається уникнути емоційної прихильності. Ваші емоційні зв'язки не формуються, не розвиваються, і ви не маєте доступу до внутрішнього світу людини.
Люди, схильні до емоційного відключення своїх партнерів, можуть навіть вдаватися до нав'язливих або навіть руйнівних дій – зайві мрії, пияцтво, захоплення відеоіграми, завдання собі каліцтв.
3. Головне у ваших відносинах – секс

У вас взагалі немає зустрічей без сексу. Ваш чоловік відмовиться проводити дозвілля з тобою, якщо побачення не закінчиться у ліжку. Він не поведе вас у кіно, щоб одразу після сеансу розлучитися до наступної зустрічі. Він не поїде з вами на вечірку, після якої потрібно буде вирушити додому. Але приїхати до вас у гості не відмовиться, якщо ви запропонуєте йому залишитися на ніч.
4. Він не піклується про вас
Вам достатньо лише один раз опинитися у скрутній ситуації, щоб зрозуміти навіщо цей чоловік залишився з вами. Причому не йдеться про якісь трагедії: досить просто застудитися. Люблячий чоловік зателефонує, щоб дізнатися, як ваші справи цікавиться, чи потрібні ліки, після роботи він приїде до вас і привезе якусь готову їжу. Якщо турботи немає, він не відчуває жодних почуттів і просто вбиває з вами час.
5. Відмова від зусиль
Ще це можна назвати уникненням конфліктів у відносинах за рахунок зменшення зусиль, вкладених у відносини. Тобто проблеми замовчуються, а не обговорюються і партнер готовий робити будь-що, щоб не було обговорень та конфронтації.
Крім того, такі партнери докладатимуть зусиль, щоб не було претензій, бажання щось обговорювати та роздратування. Або виявлятиме хорошу поведінку, або відсікатиме всі спроби і стверджуватиме, що все, що відбувається нормально.
У деяких випадках людина може стати дуже лінивою у відносинах і не докладати жодних зусиль, пливучи за течією. Відносини без розвитку ведуть до застою, а потім – до більш серйозних проблем та розриву.
6. Він ніколи не каже "ми"

Чоловіки вміють говорити лестощі, "замовляти зуби", вони можуть придумати легенду, але звичайні щоденні розмови видають їх з головою. Він, звичайно, використовуватиме займенник "ми", але це в контексті завтрашнього дня, наприклад: "Ми підемо завтра в кіно чи як?". Але він не скаже: "Коли ми поїдемо на море ми...". Тобто немає жодного "ми" у зв'язці "коли". Він знає, що у вас ніколи не буде нічого серйозного, то навіщо говорити "ми" про майбутнє, яке не стане сьогоденням?
7. Він не знайомить вас із близькими
З друзями він ще може познайомити вас, покликати на другому побаченні на день народження кращого друга. Деякі чоловіки досі сприймаю жінку як трофей і не проти похвалитися нею перед друзями. Основний показник – сім'я: якщо ви нічого не знаєте про близьких і він не збирається з ними знайомити – це не стосунки, а їхня видимість.
8. Він змушує підлаштовуватися під себе
Ви рідко дзвоните йому, бо знаєте: якщо він не захоче, то не візьме слухавку. І на повідомлення також може не відповісти. Він дзвонить вам, коли йому зручно або просто нудно і призначає зустріч, якщо скасувалися якісь плани. А вашу з ним зустріч може також запросто скасувати, бо треба побачитися з друзями.
9. Він не готовий тобі допомагати
Марно скаржитися йому, що у вас зламався ноутбук, тече кран або вас відправляють у відрядження, а вам нема з ким залишити котика. Ваш чоловік вигадає будь-яку відмовку, але не допоможе. При цьому будь-які способи на нього не допоможуть.
Щоб відносини розвивалися гармонійно, кожен має вкладати у них. Якщо відносини цікаві лише одній людині, немає сенсу їх будувати. Цінуйте себе і знайдіть того, хто цінуватиме вас!
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!