Як розпізнати токсичну людину за листуванням: 10 ознак
Токсичних людей можна дізнатися по листуванні та припинити таку поведінку, або взагалі не витрачати дорогоцінний час на зустрічі

10 ознак розпізнати токсичну людину за листуванням / Фото: Getty Images
Усі нещасні стосунки починаються із сумнівного щастя, коли один тисне, а інший терпить, виправдовуючи свою поведінку турботою і тому вважає норму порушувати особисті межі. Токсичних людей можна визначити за листуванням і не витрачати дорогоцінний час на особисте знайомство з людиною. Як це зробити – читайте нижче.
Психологи сходяться на думці, що головний показник якості спілкування – це ваші відчуття від нього. Щоб зрозуміти елемент токсичності, достатньо запитати себе: чи комфортно мені спілкуватися з цією людиною? Якщо ваша відповідь "ні" - це привід насторожитися.
Ознаки токсичності при спілкуванні у мережі
- Вказівні повідомлення. У таких повідомленнях читається, що людина хоче вам нав'язати свої умови. "Тобі не варто туди йти", "Тобі не треба зустрічатися з цією людиною". Значення: людина вважає, що ви недостатньо розумні для ухвалення самостійних рішень. І без його порад ви точно не впораєтеся.
- Шантаж. Він може критися за такими фразами: "Якщо ти так зробиш, то я ображусь", "Якщо ти зараз не передзвониш, то я тебе заблокую". Значення: такий тиск необхідно продемонструвати, що людина сильна, має владу над вами і може змусити вас робити все, що потрібно їм.
- Контроль. Постійні наполегливі питання про ваше місцезнаходження, заняття. "Ти де?", "Коли будеш?", "Що ти там робиш?", "Прийшли фото як ти працюєш". Значення: співрозмовник вважає вас ненадійною людиною та підозрює вас у всьому.
- Негайна відповідь. Теж схоже на форму контролю, але вже із претензією. "Чому ти мені не відповідаєш?", "Чому ти мені не подзвонила одразу?". Значення: говорить про зайву підозрілість і прагненням тримати все під своїм контролем.
- Викриття. Фрази на кшталт: "Ти мене більше не любиш?", "Я зрозуміла - ти мене уникаєш", "Ти обдурив мене, коли сказав що не підеш у кафе, а моя подруга бачила тебе там. Ти підступний брехун!". Значення: прагнення викликати у вас почуття провини та сорому, змусити виправдовуватися.
- Ревнощі. "Чому ти лайкнув фотографію моєї сестри?", "Хто це з тобою на фото і чому він стоїть так близько?", "З ким ти ще переписуєшся так пізно?". Значення: ваш співрозмовник хоче, щоб ви робили лише те, що подобається йому, і не приділяли уваги нікому, крім нього.
- Вимоги. У таких повідомленнях токсики зазвичай виманюють інтимні фотографії під різним приводом. Або вони можуть надсилати "гарячі" фото без вашого бажання. Це маніпуляція, причому дуже груба. І це очевидна ознака того, що вас хочуть використати.
- Вимога негайної відповіді. Ви часто отримуєте від конкретної людини повідомлення з вимогою відразу відповідати. Це чітка форма контролю та перевірки. У здорових стосунках може бути лише діалог чи розмова, а не ультиматуми.
- Агресія. Частий гнів, роздратування ваші думки, почуття, вчинки. Така поведінка говорить про бажання вас покарати та змусити вас вірити, що саме ви несете відповідальність за його емоції.
- Газлайтінг. Це спроби вас сумніватися у собі, втратити опору він. "Ти занадто гостро реагуєш", "Це був просто жарт. У тебе проблеми з почуттям гумору", "Вся проблема в тобі". Значення: опонент хоче обдурити, затуманити розум, щоби легко вами маніпулювати.
Також наведемо кілька формулювань повідомлень та розповімо, що криється під ними.
"Моя колишня була ненормальною"

Відмовка чоловіка, який не вміє брати відповідальність і споживчо ставиться до оточуючих. Звичайно, набагато простіше звинуватити колишню в тому, що вона виявилася "неправильною", ніж розумітися на причинах краху відносин. Продовжуючи спілкування з такою людиною, ви завжди будете крайніми.
"Я думав, ми довіряємо один одному, а ти зі мною не до кінця чесна"
Граючи на почутті провини, співрозмовник-маніпулятор намагається вивести вас на одкровення. Будьте обережні, інакше ваші зізнання можуть бути використані проти вас.
"Мені так погано, тільки ти можеш мене зрозуміти"
За такою фразою можна розпізнати токсичного нитка. Він завжди будуватиме з себе жертву і знайде привід для невдоволення та смутку, а вам доведеться витрачати свої життєві ресурси, щоб його заспокоїти.
"Коли тобі зручно зателефонувати – сьогодні ввечері чи завтра вранці?"
На перший погляд може здатись, що співрозмовник залишає останнє рішення за вами. Однак, це лише ілюзія вільного вибору. За такої постановки питання, головне за вас вже вирішили – ви зателефонуєте. Це приклад класичної маніпуляції.
"Не переймайся через цю дрібницю"
Якщо ви через щось переживаєте, на це є свої причини. Промовивши цю фразу, співрозмовник знецінює ваші почуття; дає вам зрозуміти, що вони для нього не мають значення – та й ніколи не будуть.
"Сподіваюся, ти там весело проводиш час без мене"

Повідомлення має абсолютно протилежний сенс. Останнє, чого хоче співрозмовник – це щоб ви чудово проводили час. На його думку, ви повинні мучитися від того, що вважали за краще веселитися без нього.
"Зай, ти що сердишся на мене?"
Ваш співрозмовник поводився некоректно по відношенню до вас, а потім нібито здивувався, що не так. Це пряма доріжка до нездорових стосунків. Він чудово розуміє, що образив вас, але замість того, щоб вибачитись і визнати свою неправоту, вирішує проблему за допомогою маніпуляції та розгойдування емоційних гойдалок. Саме така поведінка – перепади настрою, спалахи гніву, які чергуються з удаваною турботою і занепокоєнням.
Як реагувати на повідомлення?
Найочевидніша відповідь – попросити людину перестати надсилати вам повідомлення такого плану. Якщо людина продовжує і далі писати вам в токсичній формі і переходить ці межі, то вам потрібно зробити більш серйозний крок. Межі потрібні для здорових та щасливих стосунків.
Бережіть себе. Життя і так досить складне. Тому не ускладнюйте її, впускаючи токсичних людей, які часто є ще й нарцисами.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!