4 причини відмовитися від режиму швидкого прання
Розповідаємо, що не так у режимі швидкого прання і чому від нього краще відмовитись
Які речі краще не прати в режимі швидкого прання / Фото: Getty Images
Режим швидкого прання є в багатьох пральних машинах і він дуже економить час. Але далеко не всі речі можна прати у цьому режимі. Які речі можна прати в режимі швидкого прання, а в яких випадках краще не вибирати цей режим – розповідаємо у матеріалі.
Що являє собою режим швидкого прання?
Режим "швидке прання" є в різних моделях машиною в кількох варіантах:
- Швидке прання на 30 градусах.
- Швидке прання на 40 градусах.
- Швидке прання, як окрема кнопка, що скорочує час будь-якого вибраного режиму.
Особливої різниці між першим та другим режимом для вашої білизни практично немає. 30 або 40 градусів означають ледь теплу воду, одноразовий та короткий цикл прання та одноразове полоскання.
Окрема кнопка "Швидке прання" передбачає скорочення тривалості прання на будь-якому режимі. Зазвичай на 30% часу. Це досягається за рахунок зменшення часу на кожен із стандартних режимів прання та полоскання.
Чим загрожує для білизни швидке прання?
Якщо ви щодня змінюєте блузки, сорочки та футболки – це добре. Саме на такі ситуації розрахований режим швидкого прання з невеликим зношуванням.
Але якщо вам необхідно відіпрати заношені речі, слід включити повний цикл і вибрати температуру вище. Справа в тому, що активність пральних порошків залежить від температури води. Чим гарячіше, тим краще відпрати.
Якщо ви стираєте постільну білизну і рушники, то точно слід вибирати повний режим прання і температуру не нижче 60 градусів. Справа в тому, що при нижчих температурах не гинуть пилові кліщі та мікроби. І це може викликати у вас чи ваших членів сім'ї алергічні реакції. Особливо важливо це робити сім'ям, де є люди похилого віку та діти.
Що ще потрібно знати про режим швидкого прання?
Якщо ви стираєте на режимі швидкого прання, то кладіть вдвічі менше білизни та порошку. Тільки в такому випадку речі зможуть нормально прополоскатись у прохолодній воді та не міститимуть на собі сліди прального порошку.
Якщо ви завжди перете на режимі швидкого прання з холодною водою, то хоча б періодично запускайте цикл повного прання з максимально гарячою водою. Це потрібно робити тому, що при постійному холодному пранні в барабані машини починають розмножуватися бактерії та пліснява. Якщо їх періодично не обробляти високою температурою, це призведе до того, що ваша білизна буде пахнути затхло.
До речі, джерелом затхлого запаху в машинці може бути фільтр для зливу, який накопичує на собі нитки, грудки вовни і т.д. Регулярно очищайте його хоча б раз на три місяці.
4 причини відмовитися від режиму швидкого прання
Ось чому краще не використовувати режим швидкого прання:
- Речі не випраються належним чином, для них слід вибирати повний режим прання та температуру не нижче 60 градусів.
- Низька температура, при якій відбувається прання у швидкому режимі, не вбиває пилових кліщів та мікробів.
- Прання цих речей шкодить пральній машинці. Рушники та постільна білизна сильно вбирають воду. І якщо при звичайних режимах це не проблема, то в швидкому режимі машинка не встигне рівномірно розподілити речі по барабану, і, як наслідок, мокрі речі постійно б'ють з величезною силою по стінках барабана і можуть його зашкодити.
- Складні плями просто не відпраються, а повторне прання повністю нівелює всю економічність швидкого режиму.
Режим "швидке прання" є інтенсивною програмою, тому він не підходить для тонких, делікатних тканин, а також інших речей, які потрібно прати вручну.
Як ефективно використовувати режим швидкого прання
Перед завантаженням відсортуйте білизну. Відокремте речі один від одного за типом тканини, відокремте білий одяг від кольорового. Відкладіть забруднену білизну з плямами для повного циклу прання.
Для найкращих результатів у режимі швидкого прання зробіть таке:
- Попередньо замочіть речі на 20 хвилин.
- Натріть складні плями милом.
- Відтисніть білизну та завантажте її у пральну машину.
- Увімкніть програму "Швидке прання".
Таким чином, споживаючи менше електроенергії і, ви зможете якісно випрати речі.
Якщо у пральній машині немає режиму під назвою "швидке прання", зверніть увагу на інші цикли. Для різних виробників цей режим може називатися "Експрес-режим", "Швидке 30" тощо. Вам підійдуть усі програми тривалістю менше 40 хвилин.
Якщо ви не знаєте, як встановити та ввімкнути програму, вам допоможуть спеціальні піктограми на панелі керування. Поверніть вимикач так, щоб він вказував на позначення режиму, а потім запускайте машину.
Як позначаються значки "швидкого прання" на різних пральних машинках
- Bosch має кілька різновидів цього режиму. Швидке прання для змішаної білизни, яка не вимагає особливого догляду, має значок сукні, сорочки або боді. Також є коротка програма під назвою "Супершвидке прання" тривалістю 15 хвилин, яку потрібно налаштувати на циферблаті.
- Samsung подбав про зручну навігацію, тому розписав усі режими. Для слабко забрудненої білизни є режим "Швидке 29".
- Hotpoint-Ariston розробив дві програми "Швидке прання 60 та 30". Одна програма дозволяє прати речі за температури 60 градусів, а інша – за 30.
- Панель керування Siemens має два позначення режиму "Супер" тривалістю 15 та 30 хвилин. Позначається значком циферблата на панелі.
- Виробники LG теж вирішили не вигадувати позначення та підписали програму "Fast 30". При температурі 30 градусів можна прати бавовняні та синтетичні речі.
- У Indesit режим швидкого прання виконаний у вигляді циферблата, що означає "Швидке прання 30".
- Символи на пральних машинах Veko, Zanussi та Electrolux такі самі, як і на інших моделях.
Що категорично заборонено прати в машинці
Тепер коли зі швидким режимом розібралися, потрібно зрозуміти, що взагалі не можна прати у машинці. Цей список не з коротких:
- купальники та плавки;
- вироби із натуральної шкіри;
- одяг із бісером;
- ортопедичні подушки;
- об'ємні речі (не намагайтеся впхнути їх силою);
- кепки та капелюхи;
- речі з плямами легкозаймистих речовин;
- ліфчики з пушапом (не намагайтеся впхнути їх силою).
Незважаючи на любов багатьох до швидкого режиму, він має багато протипоказань. У той же час, сучасні пральні машини надають величезний спектр можливостей, що дозволить знайти ідеальний підхід майже до кожної речі у вашому гардеробі.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!