РФ збирає інформацію про вас по "цеглинкам": не заряджайте телефон у кафе та вимкніть GPS
Чому не варто ставити розблокування телефону по Face ID, синхронізувати онлайн медіа і повідомляти дещо по телефону

Як завадити ворогу зібрати інформацію про військових. Фото: Міноборони України
Росіяни постійно моніторять соціальні мережі, аби зібрати інформацію про військових та їхні родини. Навіть просто дата народження може стати їм в нагоді. У Міноборони України поділились цінними рекомендаціями стосовно того, що не варто робити, щоб не допомогти противнику у зборі даних.
Щоб захистити дані на гаджетах, варто блокувати телефон, коли ви ним не користуєтесь.
Використовуйте пароль або пін-код (щонайменше з 6 цифр), який вам зручно запам’ятати. Біометрична автентифікація та прості пін-коди виглядають зручними, але вони надзвичайно вразливі до зламів. Розпізнавання обличчя на бюджетних смартфонах легко обманути звичайною фотографією, а короткі пін-коди можна перебрати за кілька спроб.
Не завантажуйте додатки не з офіційних магазинів та обов'язково читайте все, що пишеться у дозволах, адже ви можете надати повний дозвіл до пристрою (медіафайли, місцезнаходження, камера, мікрофон).
Фахівці радять користуватися Wi-Fi та Bluetooth тільки у разі необхідності та підключатися до перевірених мереж. Не заряджайте телефони у кафе, АЗС та інших громадських місцях. Хакери використовують зламаний зарядний порт, аби вкрасти дані, оскільки USB-роз'єм на вашому телефоні не тільки призначений для заряджання, але й передачі даних. Тому або заряджайте вдома або використовуйте Data Blocker – пристрій, що блокує передачу даних під час заряджання через USB-порт.
Не робіть світлини, що містять чутливу інформацію.
Обов’язково вимкніть геотеги, які автоматично зберігають інформацію про місце, де зробили світлину. Навіть якщо геотегів немає, зображений на фото ландшафт, будівлі чи інші деталі можуть допомогти визначити місце зйомки.
Перевірте, чи автоматично не синхронізуються медіа з iCloud, Google Cloud чи іншими хмарними сховищами, бо у разі злому акаунту, росіяни отримають доступ до всієї інформації.
Коли публікуєте фото у соцмережах, не вказуйте місце служби, переміщення, плани та завдання. Не виставляйте фото у військовій формі з видимими знаками розрізнення або на фоні військових об’єктів. Також не робіть фото поблизу цивільних об’єктів, де є військові або де виконуються завдання.
Ворог може прослуховувати телефон, тому не варто повідомляти родичам чи будь-кому деталі про свої переміщення, завдання та дислокацію.
Фахівці також розповіли, коли ви видаляєте файли з телефону, то вони не зникають безслідно. Для надійного видалення даних використовуйте програми Eraser чи BleachBit.
Вони “зачищають” диск, записуючи на вільне місце випадкову інформацію, що унеможливлює відновлення попередніх даних. У критичних випадках надійнішим методом залишається фізичне знищення носія.
Більше важливих порад для захисту даних читайте нижче на фото.




Ми розповідали про ненадійні та слабкі паролі до ваших акаунтів в соціальних мережах, електронної пошти.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!