RU UA
1

Топ корисних добавок для розсади: буде хороший та багатий урожай

Суспільство 18:37 - 16 березня 2023

Розповідаємо, що треба додати до ґрунту, щоб із насіння виріс хороший урожай

Топ корисних добавок для розсади: буде хороший та багатий урожай

Добавки до ґрунту для розсади: як покращити врожайність насіння / Фото: Getty Images

Щоб отримати якісний урожай з домашньої розсади або рослин, важливо враховувати якість землі. Хороший природний ґрунт завжди неоднорідний: він має безліч органічних компонентів, які роблять його пухким, вологоємним та добре структурованим. У цій статті ми розглянемо, які добавки до ґрунту покращать якість ґрунтосуміші.

Види добавок до ґрунту

Кожна рослина воліє рости у певному типі ґрунтів. Таким чином, папороті віддають перевагу пухкому, легкому, вологоємному грунту; кактуси - пухкому, піщаному, а орхідеї взагалі здатні рости без звичного грунту, в сосновій корі і моху. Для правильного підбору оптимального складу субстрату необхідно знати особливості кожної ґрунтової добавки.

Вермікуліт

Спучена слюда має кремово-бежевий відтінок, дрібну структуру. Вермикуліт чудово вбирає і утримує вологу, робить грунт пухким, повітропроникним. Завдяки агровермікуліту рослини менше страждають від нерегулярного поливу, їх коріння не загниває при рясному поливанні.

Важлива перевага спученої слюди – її чистота. У вермикуліті відсутні збудники грибкових чи бактеріальних хвороб, у ньому не заводяться шкідливі комахи.

Агроперліт

Спучене за особливою технологією скло буде універсальною добавкою в садівництві. Воно є білі гранули до 0,5 сантиметрів у діаметрі. Агроперліт дуже легкий і при додаванні його невеликої кількості покращується структура ґрунту, важкі ґрунти стають повітропроникними.

Крім того, перліт може вбирати надлишки вологи та добрив, поступово віддаючи їх назад у ґрунт. У його складі є низка мінералів, які легко засвоюються рослинами.

Мох сфагнум

Що додати до ґрунту для розсади, щоб був хороший урожай / Фото: Getty Images

Це органічна добавка до ґрунту, яку ще називають болотяний мох. У його складі є ряд кислот і сполук, які мають антисептичну властивість. Сфагнум, доданий у субстрат, згубний для грибків та бактерій, що мешкають у ґрунті.

Крім того, болотяний мох відмінно вбирає і утримує вологу, поступово віддаючи її в ґрунт. Сфагнум, на відміну багатьох інших грунтових добавок, не злежується, не здатний ущільнитися і розкладається в грунті дуже повільно, перетворюючись на торф.

Кокос

Кокосовий субстрат (стружка), волокно, таблетки або чіпси - це чудовий субстрат для вирощування рослин. Він досить повільно розкладається, містить калій та кальцій, а також екологічно безпечний. Його одержують із оболонок кокосового горіха.

Кокосове волокно чудово вбирає вологу, поглинаючи її в кілька разів більше за власну вагу. При додаванні кокосу в ґрунт, він стає більш пухким, повітропроникним і вологоємним.

Соснова кора

Деякі рослини в природі вважають за краще селитися на деревах або в безпосередній близькості до них – на відходах деревини. В результаті додавання в ґрунт підвищується пухкість та повітропроникність. Кора чудово вбирає вологу, не гниє, не виснажує неприємний запах і розкладається протягом кількох років.

Річковий пісок

Це справжня знахідка для квітникарів. Він добре пропускає вологу та повітря. Перед використанням його необхідно прожарити в духовці, щоб позбавити шкідників та патогенних мікроорганізмів.

Варто враховувати, що не кожен пісок придатний для додавання до ґрунту. Наприклад, будівельний має властивість стежити і комкуватися, що погіршує структуру ґрунту.

Керамзит

Що додавати в ґрунт / Фото: Getty Images

Він є однією з найвідоміших добавок, що є обпаленою глини. Завдяки пористій структурі, керамзит може вбирати вологу, і віддавати її рослинам.

Керамзит великої фракції рідко знаходить застосування у садівництві чи квітникарстві. Найзатребуваніші гранули від 0,5 до 1 сантиметра. А найдрібнішу фракцію можна використовувати як ґрунтову добавку-розпушувача.

Гідрогель

Полімерний продукт, що у вигляді гранул або порошку. Він безпечний для довкілля, не токсичний, немає запаху. Усього 1 грам гідрогелю може ввібрати до 200 мілілітрів води. Доданий у ґрунт полімер покращує її структуру та вологоємність. Рослини вже не настільки потребують поливу і добре переносять посуху. Гідрогель може вбирати і добрива.

Як замочити насіння перед розсадою

А тепер розглянемо, як правильно замочити насіння перед посадкою на розсаду або у відкритий ґрунт і які добавки знадобляться.

Перекис водню

Цей препарат є у кожній аптеці. За дешеву ціну ви дуже допоможете насенню у прискоренні зростання та поліпшенні їх імунітету.

Для приготування розчину змішайте 100 мл перекису і 1 літр води. Замочіть у цій суміші насіння на 30 хвилин. Потім дайте їм просохнути біля батареї та посадіть їх.

Для насіння, яке повільно проростає (морква, петрушка, щавель), ви можете приготувати розчин з 1 літра води і 40 мілілітрів перекису водню. Замочіть у цій суміші насіння на 18 годин.

Сік алое

Як підвищити врожайність насіння / Фото: Getty Images

Цей розчин знезаражує насіння від бактерій, а також прискорює їх зростання. Для замочування візьміть лист алое, якому понад 3 роки. Загорніть цей аркуш у тканину і покладіть у холодильник на тиждень. Через цей час відіжміть сік алое через марлю у відповідну ємність. У цьому соку замочіть насіння на добу.

Марганцівка

Цей препарат вже не продається в Україні, але якщо у вас він ще зберігся вдома, це чудовий варіант для обробки насіння. Це природний антисептик. Розчиніть у склянці води 3 г порошку марганцю. Насіння помідорів, гороху, квасолі, редьки та кукурудзи необхідно замочити на 45 хвилин, а перець, капусту та баклажани – на 20 хвилин.

Мед

Цей продукт дуже корисний для насіння, але він має бути повністю натуральним. Для приготування насіння розтопіть чайну ложку меду в склянці теплої води. Після чого замочіть насіння на добу, добре промийте його і просушіть біля батареї.

Зола

Вона багата на вітаміни і азот. Розчин золи насичує насіння корисними елементами, що сприятливо впливає врожайність рослин. Для приготування розчину із золи розчиніть у 1 літрі води 2 столові ложки золи. Залишіть розчин на 2-3 дні, щоб він настоявся. Процідіть його через марлю та замочіть насіння на ніч.

Ми поділилися найпоширенішими та найдієвішими порадами для покращення проростання насіння. Використовуйте їх і тоді ваша розсада буде здоровою та врожайною.

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

ГОЛОВНЕ ЗА СЬОГОДНІ
Більше новин