Як убезпечити свою фейсбук-сторінку від злому: 6 простих лайфхаків
Краще запобігти злому заздалегідь, ніж боротися з наслідками
Як убезпечити свою фейсбук-сторінку від злому
Кожен користувач на Facebook є потенційною метою для хакерів, які хочуть отримати особисті дані, банківську інформацію, розсилати спам та багато іншого. Оскільки запобігти зламу свого облікового запису в мільйон разів простіше, ніж виправити проблему постфактум, радимо подбати про свою безпеку заздалегідь.
Увімкніть двофакторну автентифікацію
Увімкнення двофакторної автентифікації означає додатковий захист, який передбачає введення спеціального коду на додаток до вашого пароля при вході з нового пристрою. Навіть якщо хакер отримає ваш логін і пароль, він не зможе потрапити до вашого облікового запису просто так.
Як зробити: перейдіть до "Налаштування та конфіденційність" → "Центр конфіденційності" → "Безпека" → "Двофакторна автентифікація". Ви побачите три варіанти на вибір: використання SMS, додатків для автентифікації та ключа безпеки.
Використовуйте актуальний емейл
Якщо ваш Facebook прив'язаний до старої неробочої адреси електронної пошти, скинути пароль в екстреній ситуації буде практично неможливо. Переконайтеся, що на сайті вказано вашу поточну адресу електронної пошти, а не старий обліковий запис, яким ви не користуєтеся.
Створюйте унікальні паролі
Переконайтеся, що ваш пароль на Facebook є унікальним, тобто ви не використовуєте той же пароль для інших сервісів. Створюйте надійні паролі, дотримуючись усіх класичних правил або за допомогою 1Password або Dashlane. Нарешті, переконайтеся, що ваш існуючий пароль не був частиною будь-яких витоків або зломів даних, переглянувши його в тих же програмах для керування паролями або на сайті Have I Been Pwned. Рекомендується використовувати програми для керування паролями, щоб не забути їх, або записувати їх у спеціальному блокноті.
Увімкніть оповіщення
Фейсбук підтримує функцію оповіщення, якщо ваш обліковий запис зайшли з нового пристрою. Для цього потрібно зайти в "Параметри та конфіденційність" → "Параметри" → "Безпека та вхід" → "Пароль та безпека" → "Повідомлення про вхід". Facebook поступово відмовляється від цієї функції і заявляє, що в майбутньому автоматично повідомлятиме людей без спеціальних налаштувань.
Будьте пильні
Нікому не довіряйте: якщо ви отримали повідомлення в інтернеті від будь-кого – друга, члена сім'ї, дитини – з проханням про допомогу, коди безпеки, гроші або особисту інформацію, не відповідайте. Зв'яжіться з ними іншим способом, щоб запитати, чи реально він цього потребує.
Нікому не повідомляєте свій пароль або коди: Facebook ніколи не надсилатиме текстові повідомлення, електронні листи або дзвонитиме вам, щоб запросити дані для входу або код двофакторної автентифікації. Також не переходьте за посиланнями і при повідомленні про активність на вашій сторінці одразу вживіть заходів.
Майте запасний план
Якщо вашу сторінку зламають, важливо мати запасний план. Створення паралельної сторінки у Фейсук це чудовий вихід. Якщо у якийсь момент у вас не буде доступу до постійної сторінки, ви можете одразу попередити всіх своїх друзів та знайомих.
Радимо дізнатися, як авіарежим на смартфоні може врятувати вас від шахраїв.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!