Укрзалізниця зазнала масштабної кібератаки: пасажирів попереджають про зміни в роботі
Наразі онлайн-продажі квитків лишаються недоступними

Онлайн-системи Укрзалізниці зазнали масштабної таргетованої кібератаки/Фото: Укрзалізниця
Онлайн-системи Укрзалізниці зазнали масштабної таргетованої кібератаки. З минулої ночі тривало відновлення всіх систем та наразі продовжується. Пасажирам розповіли, що змінилося в роботі залізниці.
Деталі
Фахівці Укрзалізниці тісно співпрацюють з кібердепартаментом СБУ. Ключове ворогу не вдалося: рух поїздів стабільний, вони курсують чітко без затримок та всі операційні процеси руху відлагоджено в резервному форматі.
Оскільки й раніше Укрзалізниця ставала обʼєктом кібератак ворога, в компанії впроваджені протоколи резервування. Остання атака була дуже системна, нетривіальна та багаторівнева, тому перед повним відновленням із “бекапів” фахівці УЗ, багатьох залучених партнерів та кібердепартаменту СБУ мають ретельно відтестувати сервіси на можливі вразливості.
Наразі онлайн-продажі квитків лишаються недоступними. Протягом цього дня Укрзалізниця готується ще працювати в офлайн-режимі.
Тимчасові зміни Укрзалізниці:
- квитки продаються через каси. Каси посилюють персоналом, розширюється графіки роботи;
- на 24 та 25 березня активовано продаж міжнародних квитків у касах (зазвичай – тільки онлайн);
- у крайньому випадку, якщо ви не встигаєте придбати квиток через касу – прямуйте безпосередньо до потяга. Поїзні бригади поінформовані, як оформляти проїзд на місці.
Якщо ви плануєте подорож пізніше, ніж ранкові рейси 25.03 не варто "штурмувати" каси. Вони працюватимуть із виключним пріоритетом на обслуговування пасажирів із відправкою сьогодні-завтра.
Повернути свій квиток на поїзд відправкою 24 березня можна онлайн. Достатньо принаймні за годину до відправки вашого рейсу надіслати на пошту services.uz.gov.ua@gmail.com скан-копію або чітке фото вашого квитка та контактний номер телефону.
Нещодавно стало відомо, що російські кіберзлочинці мали доступ до особистих даних українських військових у Signal. Хакери створюють фальшиві QR-коди. Якщо код відскановано, акаунт жертви прив’язується до пристрою зловмисника, і всі повідомлення будуть надходити не лише жертві, а й хакерам.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!