5 ранніх ознак, що ви знаходитесь у відносинах з аб'юзером
Розпізнати токсичні відносини можна на досить ранньому етапі

Як розпізнати аб'юзера/Фото: Getty images
До аб'юзу у багатьох людей неоднозначне ставлення. З одного боку, всі приблизно розуміють, як виглядають його радикальні прояви, але коли це відбувається конкретно з вами - в це не дуже віриться. Проблема в тому, що аб'юзер починає з малого, вселяє жертві комплекс провини, і вже потім переходить до радикальних форм придушення. Жертва, що звикла жити в токсичному оточенні, вже не бачить навіть у самій дикій поведінці партнера проблеми, адже вона вважає, що він просто дає їй по заслугах. Щоб такого не було, радимо звернути на 5 важливих ознак, що виявляються на ранніх етапах
Примхливість партнера
Йдеться про різкі зміни настрою, коли ви не можете передбачити, коли він піде на конфлікт. Спроби замиритися або обійти больові точки призводить лише до відчуття провини та почуття невпевненості. Ви можете відчувати напругу, коли вона знаходиться поряд.
Він не любить незгоди
Він ніколи не обмовляє свої погляди словами «я думаю» або «на мою думку». Він не виявляє інтересу до того, як ви бачите світ. Такі люди можуть назвати партнера дурним чи наївним чи інакше спробувати підірвати його самооцінку. При цьому така людина часто може бути чарівною і милою на людях, що викликає у її партнера когнітивний дисонанс і подив.
Недовіра
Такі люди часто бувають підозрілими. Аб'юзивні чоловіки часто пред'являють своїм дівчатам і дружинам претензії про те, що ті фліртують іншими чоловіками або навіть зраджують, хоча це не так.
Неприступність
Такі люди зазвичай в зустрічають багнетами спроби поговорити, обговорити проблеми у відносинах. М'яка спроба висловити невдоволення сприймається ними як привід для сварки. При цьому аб'юзери можуть як агресивно намагатися придушити заперечення, так і виставити себе жертвою, що страждає. У якихось ситуаціях вони можуть комбінувати ці два способи.
Почуваєте себе на роздоріжжі
Найточніший опис ваших відчуттів: "Розгубленість". Ви не почуваєтеся щасливими, але не бачите можливих альтернатив. Це призводить до серйозного когнітивного дисонансу жертви, що робить її вразливою для маніпуляцій.
Раніше ми писали, які речі не варто терпіти у стосунках із другою половинкою. Конфлікти корисні в тому випадку, якщо партнери готові прислухатися один до одного та робити стосунки кращими. Розповідаємо про ознаки, які вказують, що ваші стосунки приречені.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!