RU UA
1

Як зволожити повітря у квартирі: 14 простих способів

Суспільство 18:23 - 24 березня 2023

Описуємо прості поради, які допоможуть підтримати оптимальний рівень вологості повітря у квартирі

Як зволожити повітря у квартирі: 14 простих способів

14 простих та ефективних способів зволожити повітря у квартирі / Фото: Getty Images

Влітку повітря в квартирі сухіше через спеку, а взимку – через опалювальний сезон. У такому повітрі бактерії та віруси рухливіші, а значить, збільшується ймовірність підхопити різні захворювання. Ризики помітно знижуються, якщо вологість у приміщенні у межах від 40 до 60%.

Виміряти вологість повітря можна за допомогою спеціального приладу – гігрометра. Якщо його немає, то скористайтеся наступним методом. Наповніть склянку водою і помістіть її в холодильник, щоб температура рідини опустилася до 3-5°С. Потім дістаньте склянку і поставте її в кімнаті подалі від батарей. Спостерігайте поверхню скла протягом 5 хвилин. Оцініть результат так:

  • Якщо стінки склянки спочатку запітніли, а через 5 хвилин висохли – означає, що повітря в кімнаті сухе.
  • Якщо через 5 хвилин скло залишилося запітнілим – вологість середня.
  • Якщо на стінках склянки з'явилися струмки – значить вологість підвищена.

При сухому повітрі скористайтеся одним або декількома наведеними нижче прийомами.

1. Використовуйте ванну

Залишайте ванну відкритою, щоб підвищити вологість у квартирі / Фото: Getty Images

Так як ванна вважається найвологішим приміщенням у квартирі, достатньо залишати її двері відчиненими, коли ви виходите з душу. Пара пошириться кімнатами і тим самим зволожить повітря. Цей ефект можна посилити, якщо ви віддаєте перевагу гарячим ваннам, не зливайте воду відразу після використання. Дайте їй охолонути і тоді пара стане ще більшою.

2. Сушіть речі у кімнаті

Ще один спосіб, що не вимагає від вас особливих зусиль. Просто поставте сушарку з випраними речами поруч із батареєю: одяг висохне швидше, а повітря насититься вологою. Головне, щоб на речах не залишалися засоби для чищення. А то ви дихатимете хімією.

3. Кип'ятіть воду

Все, що вам знадобиться – плита з каструлею та чайник.

Варіант 1. Доведіть воду в каструлі до кипіння, а потім поставте її на стіл або підвіконня, щоб пара зволожувала квартиру.

Варіант 2. Закип'ятіть чайник і залиште його на повільному вогні для тривалого випаровування.

Також ви можете додати у воду кілька крапель олії евкаліпту. Його аромат заспокоює, а пари вбивають мікроби та знижують ризик застуди та грипу. Також в окріп ви можете додати ароматні трави, палички кориці та інші спеції, щоб повітря пахло.

4. Заведіть більше рослин

Кімнатні рослини покращать клімат у квартирі / Фото: Getty Images

Кімнатні рослини не лише прикрашають інтер'єр, але також очищають повітря від шкідливих домішок та насичують його киснем. Вони збільшать вологість. Причому деякі квіти справляються з цим завданням значно краще за інших. Вибирайте вологолюбні сорти, які потребують регулярного обприскування та рясний полив. До таких відносяться циперус, спатифілум, традесканція. Ці квіти багато вбирають рідини, яка потім поступово випаровується через листя. Зробити повітря більш вологим вам допоможуть невибагливі гібіскус і фікус. У них відносно велике листя, а значить і більше площа випаровування.

5. Зробіть настільний фонтан

Якщо вам ніколи стежити за акваріумом та рослинами, то поставте в квартирі невеликий настільний фонтан або водоспад. Він зволожує повітря та допоможе розслабитися, а головне – створить атмосферу затишку. Багато моделей оснащені вбудованим підсвічуванням, системою фільтрації та різними декоративними елементами. Наприклад, їх доповнюють скляними кулями та дерев'яними колесами, які крутяться під напором води. Такий міні-фонтан необов'язково купувати. За бажання його можна зробити своїми руками.

6. Розпиліть воду

Найчастіше пульверизатор використовують при обприскуванні рослин та миття скла. А також з його допомогою можна легко та швидко наповнити повітря вологою. Для цього наберіть у чисту ємність дистильовану воду та розпорошіть її в кімнатах. Повторюйте цю процедуру щонайменше двічі на день – це створить комфортний мікроклімат. Головне, слідкуйте за тим, щоб краплі води не осідали на текстиль – на ньому можуть залишитися плями та розводи. Також пульверизатор може замінити інтер'єрний дифузор. Для того щоб наповнити квартиру ароматом, додайте у воду пару крапель ефірної олії і збовтайте перед розпорошенням.

7. Розставте ємності з водою по квартирі

Розставте ємності з водою по квартирі, щоб підвищити вологість / Фото: Getty Images

Просто наповніть вази, пляшки та інші посудини водою та встановіть їх біля джерел тепла. А додавши камені та квіти, вийде гарна композиція. Тільки не забувайте періодично мити ємності та міняти воду.

Як варіант ще можна поставити акваріум - головне, щоб він був без кришки. Адже закритий акваріум не дасть потрібного ефекту. Але вам потрібно буде годувати рибок і мити ємність із водою. Найцікавіший варіант – акваферма. Це акваріум, що самоочищається, який дозволяє отримувати врожай. Знизу потрібно поселити рибку, а зверху висадити зелень.

8. Зробіть вологе прибирання

Намагайтеся частіше проводити вологе прибирання. Таким чином, ви не тільки позбавитеся від бруду та бактерій, але й підвищите вологість. Вода, яка залишиться на поверхні, потроху випаровуватиметься і насичуватиме повітря вологою. Щоб пил не осідав на вже вимитих ділянках, то збирання краще робити за принципом зверху-вниз. Починайте з люстр та карнизів, а потім спустіться до меблів та плінтусів. Не забудьте протерти дверні ручки і вимикачі, а в кінці відкрийте вікна і провітріть квартиру. Особливо корисно буде робити це влітку, коли повітря на вулиці вологіше, ніж удома.

9. Розкладіть гідрогелеві кульки

Гідрогелеві кульки підвищать вологість у квартирі / Фото: Getty Images

Гідрогель здатний поглинати воду в 100-200 разів більше за власну вагу. Під дією вологи гранули спершу набухають, а потім починають повільно віддавати її повітрі. За допомогою різнокольорових кульок, які можна придбати в будь-якому квітковому магазині, створюють красиві інтер'єрні композиції в скляних судинах. Або ви можете використовувати їх замість ґрунту для вирощування деяких сортів кімнатних рослин. Єдине правило: не забувайте вчасно підливати воду в кульки, щоб процес випаровування не припинявся.

10. Використовуйте батарею

У магазинах можна придбати спеціальні керамічні зволожувачі на радіатори. Вони недорогі, безшумні та безпечні. Це невеликі ємності, які можна заповнити водою та прикріпити на батарею. Під дією тепла волога випаровуватиметься і тим самим нормалізує водний баланс. До того ж такий зволожувач стане стильною окрасою інтер'єру: судини відрізняються різноманітністю форм, кольорів та розмірів.

11. Намагайтеся частіше готувати

Поки на плиті щось вариться чи гаситься, випаровується рідина – і тим самим підвищується вологість повітря у будинку. Щоб досягти максимального ефекту, віддавайте перевагу стравам, які потребують тривалого приготування. Наприклад, частіше варіть каші із цільної крупи, супи, компоти, а також тушкуйте м'ясо і робіть страви на пару.

12. Купуйте побутовий зволожувач

Наразі є багато різних зволожувачів для дому / Фото: Getty Images

У порівнянні з альтернативними способами зволоження повітря ці прилади набагато ефективніші. Сьогодні на полицях магазинів можна побачити величезний асортимент зволожувачів. Всі пристрої можна розділити на три типи залежно від принципу дії: парові, ультразвукові та холодного випаровування. Найдорожче коштують комбіновані прилади. Вони зволожують повітря, очищають його та іонізують. Деякі моделі також мають функцію ароматизації та можуть автоматично регулювати інтенсивність зволоження. При покупці зволожувача враховуйте площу кімнати: якщо вона не перевищує 20 квадратних метрів, достатньо буде ємності на 1 літр.

13. Поставте ємність із водою перед вентилятором

Це ефективний спосіб, який, до того ж, допоможе охолодити приміщення, якщо в ньому дуже жарко.

14. Зробіть зволожувач своїми руками

Конструкція із підручних матеріалів врятує від сухості повітря. Вам знадобляться: пластикова пляшка, бинт або шматочки бавовняної тканини, гострий ніж, мотузка або скотч. Але перш, ніж почати креативити, переконайтеся, що на вашій батареї знайдеться місце для підвіски саморобного приладу.

Виріжте отвір у середині пляшки приблизно 7 х 10 сантиметрів. Бінт або тканину складіть у два шари і сформуйте стрічку завдовжки близько 0,5 метрів. Переконайтеся, що пляшку щільно закрито кришкою, і прикріпіть її до батареї за допомогою скотчу або мотузки. Налийте углиб звичайну воду. Складіть стрічку з тканини навпіл, а місце згину опустіть у пляшку з водою. Кінці обмотайте навколо батареї. Ну ось і готовий ваш зволожувач.

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

ГОЛОВНЕ ЗА СЬОГОДНІ
Більше новин