ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

Лубінець розповів, яка допомога передбачена за пошкоджене/знищене житло росіянами

Суспільство 11:38 - 27 березня 2023

Лубінець сподівається, що для практичної реалізації цього Закону Кабінет Міністрів України якнайшвидше розробить підзаконні нормативно-правові акти

Процедура компенсації відповідно до вказаного Закону не розповсюджується на об’єкти майна, які станом на 24 лютого 2022 року знаходилися на тимчасово окупованій території, або які були пошкоджені або знищені до 24 лютого 2022 року

Процедура компенсації відповідно до вказаного Закону не розповсюджується на об’єкти майна, які станом на 24 лютого 2022 року знаходилися на тимчасово окупованій території, або які були пошкоджені або знищені до 24 лютого 2022 року

17 березня 2023 року Президент України підписав Закон "Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об'єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, та Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України".

Заява на надання компенсації, форма якої буде затверджена окремо, подається до Комісії з розгляду питань щодо надання компенсації, яка утворюється при виконавчому органі органу місцевого самоврядування.

Заява має бути подана під час дії воєнного стану та протягом одного року з дня його припинення або скасування.

Компенсація за знищений об’єкт нерухомого майна надаватиметься шляхом:

  • надання грошових коштів,
  • фінансування придбання квартири, іншого житлового приміщення, будинку садибного типу, садового або дачного будинку, з використанням житлового сертифіката.

Компенсація за пошкоджений об’єкт нерухомого майна надаватиметься шляхом:

  • виконання робіт, пов’язаних з будівництвом на пошкодженому об’єкті нерухомого майна з метою його відновлення;
  • надання будівельної продукції для виконання таких робіт.

Також Лубінець сподівається, що для практичної реалізації цього Закону Кабінет Міністрів України якнайшвидше розробить підзаконні нормативно-правові акти.

Процедура компенсації відповідно до вказаного Закону не розповсюджується на об’єкти майна, які станом на 24 лютого 2022 року знаходилися на тимчасово окупованій території, або які були пошкоджені або знищені до 24 лютого 2022 року. Зазначена проблема потребує вирішення та відповідного законодавчого врегулювання.

Раніше у Міністерстві з питань реінтеграції опублікували докладну інструкцію, в якій розказано, як отримати компенсацію за зруйноване житло. Щоб заявку на відшкодування схвалили, слід дотриматись кількох правил перед її поданням.

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин