RU UA
1

Як виростити манго з кісточки в домашніх умовах: покрокова інструкція та корисні поради

Суспільство 20:39 - 27 березня 2023

Розповідаємо, як посадити та виростити манго з кісточки в домашніх умовах

Як виростити манго з кісточки в домашніх умовах: покрокова інструкція та корисні поради

Як виростити манго з кісточки будинку: прості поради для садівників-початківців / Фото: Getty Images

Виростити манго з кісточки - дуже цікаве заняття, особливо якщо вам подобається, щоб вас оточували екзотичні рослини. При правильному догляді та поливанні через деякий час можна отримати власний урожай.

Манго – це соковитий та тропічний фрукт родом із сонячної Індії. У нас він доступний у кожному супермаркеті. Стиглі плоди багаті калієм, вітамінами групи В, аскорбіновою кислотою, а також вони відрізняються малою калорійністю. Цей тропічний фрукт корисний для здоров'я і краси.

Щоб отримати цей джерело вітамінів, ви можете виростити манго з кісточки в домашніх умовах. Для цього достатньо проростити кісточку стиглого фрукта, купленого в супермаркеті. Ми зараз розповімо, як це зробити.

Принципи, яких необхідно дотримуватись при вирощуванні манго будинку:

  1. Манго, з якого буде вилучена кісточка, має бути дуже стиглим. Ви можете перевірити це в магазині, помацавши плоди і вибравши м'який. Якщо в процесі розрізання серцевина легко відокремлюється від м'якоті, то кісточка підходить для вирощування.
  2. Для того щоб проростити кісточку манго, краще вибирати керамічний горщик з товстими стінками. Справа в тому, що дерево манго має потужну кореневу систему, яка може зруйнувати стіни невеликої товщини. Немаловажну роль грають і отвори на дні горщика. Вони дають можливість зайвій волозі виходити, а коріння рослини – дихати.
  3. Завдяки своєму походженню манго дуже любить тепло та сонячне світло. Тому краще ставити горщик із рослиною на підвіконня із сонячного боку будинку.

Садити манго з кісточки можна будь-якої пори року. Однак у холодний період може знадобитися додаткове джерело світла. Для сприятливого розвитку манго важливе гарне освітлення, температура повітря та система поливу.

Як проростити манго з кісточки будинку

Як проростити манго з кісточки в домашніх умовах / Фото: Pinterest

Проростити кісточку манго можна кількома способами:

  • розколоти кісточку, витягти з неї зародок (він схожий на квасолю) і помістити його в ємність з водою доки не з'явиться паросток;
  • помістити цілу кісточку у склянку з водою кімнатної температури та поставити на добре освітлений балкон. Міняти воду необхідно раз на кілька днів;
  • витягнуте з кісточки ядро (або кілька) укутати мокрою марлею і залишити в теплому місці. Важливо стежити, щоб марля завжди залишалася мокрою.

Після того, як проб'ється паросток, можна зайнятися вибором горщика та ґрунту.

Чим допоможуть зубочистки

Ще один варіант пророщування – очищену від м'якоті кісточку помістити в ємність з водою так, щоб у рідині знаходилася лише її нижня частина (приблизно 2/3). Утримати кісточку допоможе конструкція з 2 зубочисток. Залиште ємність у світлому та теплому місці до появи паростків. Цей спосіб нагадує вирощування авокадо.

Читайте також: Як виростити авокадо в домашніх умовах: потрібні лише кісточка та зубочистка

Розсадіть рослини по заздалегідь підготовлених горщиках і помістіть їх на південний балкон або світлову лоджію, що утеплює. Тропічні рослини не люблять протяги та надто сухе повітря. Ідеальну атмосферу створить побутовий зволожувач.

Підбір ґрунту та горщика

Вирощування манго з кісточки у квартирі: як це зробити / Фото: Pinterest

До підбору горщика слід поставитись відповідально. Як ми вже писали, коріння манго проростає в глибину, тому горщик має бути досить глибоким. Найкращий матеріал – кераміка. Також важливо, щоб стінки горщика були товсті. Інакше коренева система його просто зруйнує. На дні горщика повинні бути спеціальні отвори, також необхідно насипати туди дренаж. Так ми забезпечимо манго достатньою кількістю вологи.

Ґрунт необхідно використовувати універсальний. Для такого ґрунту буде легше підібрати добрива, а також він добре вбирає воду. Важливо враховувати кислотність ґрунту (рН). Вона має бути нейтральною. Перевірити рівень кислотності можна за допомогою спеціального агрегату чи одноразового індикатора. Коштують такі індикатори дуже дешево, тому радимо кожному садівникові обзавестися таким приладом.

Як посадити манго в домашніх умовах

Коли ви вже все підготували, настав час правильно посадити манго. Найкращим часом для пророщування манго буде пізня весна або початок літа. Отже, вам необхідно здійснити такі дії:

  • Візьміть глибокий горщик із міцними стінками та спеціальними отворами на дні.
  • Зробіть дренажний шар, який займатиме четверту частину ємності.
  • Наповніть горщик землею приблизно 2/3.
  • Зробіть у центрі невелике заглиблення (приблизно 2 сантиметри) і покладіть туди насіння росточком нагору, а передбачуваним коренем донизу.
  • Додайте шар землі завтовшки приблизно 1 сантиметр.
  • Помірно полийте ґрунт або скористайтеся пульверизатором.
  • Накрийте саджанець склом або харчовою плівкою, заберіть його у тепле світле місце.
  • Раз на 1-2 дні провітрюйте посадку.
  • Після появи паростка поступово знімайте захист: зробіть у плівці кілька отворів, щодня збільшуючи їх кількість. Якщо ви накривали горщик склом, то знімайте його на годину щодня, а через 3-4 дні приберіть.

Догляд за манго після посадки насіння

Як доглядати манго після посадки / Фото: Getty Images

Велику роль при вирощуванні манго з кісточки в домашніх умовах відіграє ранній етап. Коли ви поставите горщик на сонячну сторону, варто враховувати, що для паростка попадання прямих сонячних променів не рекомендовано. Вже за місяць після проростання можна трохи додати сонячних ванн. У холодну пору року рекомендується використовувати додаткове джерело світла у вигляді настінної лампи.

Основні рекомендації щодо догляду за манго

  • здійснюйте провітрювання один раз на день протягом 5-10 хвилин;
  • поливайте теплою чистою водою;
  • уникайте протягів;
  • температура повітря в приміщенні повинна бути не нижче 25 ° С;
  • температура води для поливу – 30°С.

Проводити обприскування можна раз на місяць із пульверизатора. Робити це необхідно далеко від прямих сонячних променів, а залишки води прибирайте за допомогою паперових рушників.

Рослини, старші одного року, потрібно поливати 2-3 рази на тиждень теплою відстояною водою. Необхідно контролювати кількість води з урахуванням обприскування, щоб грунт не був перезволожений. Перевірити рівень вологості ґрунту можна, обмацавши верхній шар.

Тепер поговоримо про кожну умову догляду окремо

Освітлення

Дорослій рослині дуже потрібне сонце. При правильному освітленні манго має бути не менше 11 годин на добу. У холодну пору року можна використовувати джерела штучного світла. Щоб виростити манго із кісточки, необхідно створити для нього кліматичні умови, близькі до тропіків. І насамперед це стосується саме освітленості.

Температура

Комфортною температурою для манго є 25°С. Рослина не любить протяги та сильні температурні коливання. Подумайте про це наперед.

Правила поливу

Як поливати авокадо / Фото: Getty Images

Якщо ви вирішили посадити манго, будьте готові ретельно стежити за рівнем вологи в горщику. В ідеалі поливати рослину раз на 2-3 дні. Полив безпосередньо залежить від пори року та навколишньої температури. Коли виникають сумніви, чи варто поливати горщик, помацайте верхній шар ґрунту. Якщо він вологий, то рослина краще не поливати. В іншому випадку на поверхні землі може утворитися пліснява. Також слід стежити за температурою води. Вона повинна бути теплою - близько 30 ° С, і обов'язково відстоятися.

Обрізка

Вперше її проводять, коли рослина досягне висоти близько 1,5 метрів. Це потрібно робити, щоб манго розросталося вшир, а не у висоту. Обрізати черешок рекомендується двічі на рік. Робити це потрібно до та після пересадки. Інструкція наступна:

відріжте верхівку, залишивши трохи більше п'яти сильних пагонів;

посипте місце зрізу деревним вугіллям.

Щоб зрозуміти, що ви робите все правильно, після процедури обрізання рослина стане густішою і красивішою.

Пересадка

Манго пересаджують через 1,5 роки після проростання. А все тому, що в такому віці коренева система рослини займає практично весь перший горщик. Нагадуємо, що найкраще підійде високий вазон із товстими стінками. Що стосується розміру, то новий горщик має бути на 5 сантиметрів більше у діаметрі, ніж попередній. Пересаджувати манго можна шляхом перевалки або повного відкопування кореня.

Підживлення

Після того, як ви посадили насіння манго, ґрунт можна не удобрювати. Однак без цього рослина буде виглядати пересічною і недостатньо красивою. Для підживлення мангового дерева можна використовувати універсальне добриво з високим вмістом азоту. Робити це необхідно в період його активного зростання, а саме навесні чи влітку.

Небезпечні хвороби та шкідники для манго

Шкідники для манго / Фото: Getty Images

Манго вразливий у домашніх умовах через те, що навіть за великого бажання забезпечити йому належні умови практично неможливо.

Розглянемо найпоширеніші захворювання мангового дерева:

  • Антракноз. Це грибкове захворювання, що виникає при надмірній зволоженості ґрунту. Джерело зараження – комахи. Це проявляється спочатку у вигляді коричневих, а потім у вигляді чорних плям на листі. Перше, що необхідно зробити – це повністю змінити ґрунт. Також буде корисним продезінфікувати коріння марганцівкою та переглянути режим поливу.
  • Бактеріоз. Джерело зараження – шкідливі бактерії. Шляхи зараження – голі зрізи дерева. Виявляється у вигляді гниття листя та стебел, а також неприємного запаху.
  • Павутинний кліщ. Ці шкідники часто трапляються на листі манго. Вони настільки малі, що їх виявити практично неможливо. Однак іржавий наліт на листі все ж таки говорить про їх наявність. При перших ознаках слід використовувати інсектицид для листя та стебел.

Менш поширеними вважаються такі захворювання та шкідники, як попелиця, борошниста роса, щитівка та трипси.

Створюйте комфортні умови для манго та щодня оглядайте його листя. Це стосується не лише рівня освітлення, системи поливу та температури повітря. Не забувайте регулярно проводити вологе прибирання, щоб кімнатні рослини були здорові.

Ви також можете придбати манго у спеціальному розпліднику. За такого розкладу, у саджанця буде більше шансів прижитися і доглядати його буде набагато простіше. А ще манго, вирощене з паростка, з більшою ймовірністю дасть плоди.

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

ГОЛОВНЕ ЗА СЬОГОДНІ
Більше новин