Як швидко та якісно прати речі руками: корисні поради
Розповідаємо про ефективні способи випрати речі без пральної машинки

Як прати речі власноруч/Фото: Karolina Grabowska/Pexels
Пральна машинка суттєво полегшила нам життя: вона пере, враховує температурний режим та навіть віджимає. Але що робити, якщо можливості скористатися цією помічницею наразі немає? Ми зібрали корисні поради, як легко та якісно випрати речі не пошкодивши їх.
Поради щодо прання
Щоб швидко та ефективно позбутися бруду на одязі, його варто прати одразу. Чим довше він лежить у кошику або пакеті для брудної білизни, тим складніше буде його випрати та позбутися неприємного запаху.
Спочатку необхідно замочити речі у теплій злегка мильній воді на 15–30 хвилин.
Задля економії води періть речі по порядку – від найчистіших до найбрудніших, за необхідності міняйте воду.
Для ручного прання краще використовувати сучасний рідкий порошок, або гель. Якщо ж у вас він звичайний, простежте, щоб у воді не залишалося мильних пластівців, інакше на одязі чи білизні можуть залишитися розводи.
Для дуже брудної білизни можна скористатися спеціальною дошкою (вона повинна мати ребристий рельєф), яку для прання використовували ще наші бабусі, цей метод хоч і старий, але дуже дієвий. Від плям – застосовуйте спеціальну щітку, але вона підходить не для всіх тканин. На делікатних, така щітка може лишити затяжки.
Щоб випрати сорочки спочатку потріть манжети і комір, адже ці місця на одязі найбрудніші.

Полоскання
Полоскати речі необхідно до того моменту, поки вони не перестануть бути мильними. Перевірити це можна зануривши одяг у невелику кількість води, якщо вода стане мильною, необхідно полоскати далі.
Віджим
Не всі речі можна сильно відтискати до останньої крапинки. З деякими речима треба бути обережнішими, щоб їх не пошкодити, тоді злегка їх відтисніть та розвісте. Для того, аби одяг не був пом'ятим після прання, сушити його краще не вішаках, це стосується кофт, футболок та сорочок.
Як випрати нижню білизну

Для того щоб випрати труси, шкарпетки та бюстгальтери, налийте в таз теплої води і додайте порошок або мило. Якщо білизна не світла, то замочіть її на хвилин 5.
Для прання світлої білизни найкраще до порошку додати спеціальний засіб для виведення плям на делікатних тканинах. Труси і бюстгальтер можна прати разом. Шкарпетки – в тій самій воді, але окремо, адже вони брудніші через безпосередній контакт з підлогою та взуттям, де перебувають багато мікробів та бруду.
Обов’язково добре виполіскуйте нижню білизну, інакше на шкірі та в інтимних зонах може з’явитися подразнення та алергічний висип, що дуже неприємно.
Нещодавно ми розповідали, які речі краще випрати самостійно або віддати в хімчистку. Так ви зможете зберегти своєму одягу первозданний вигляд на довгий час і вберегти техніку від поломки.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!