Вербна неділя 2023: традиції, повір'я та дата свята
Зовсім скоро на українців чекає знамените свято на честь входячи Ісуса Христа до Єрусалиму.

Традиції свята Вербна неділя/Фото: Getty images
Навесні на віруючих чекає безліч релігійних свят. Однією з них є Вербна неділя, яка очікується 2 квітня за григоріанським календарем. У нашій статті ми поговоримо про традиції цього свята.
Історія свята
Вербна неділя присвячена урочистому в'їзду до Єрусалиму Ісуса Христа. Як відомо, знаменитий пророк і Бог у християнстві приїхав до давньої столиці Юдеї на віслюку, а його зустрів простий народ із пальмовими гілками та подарунками. Так як в наших широтах це дерево не росте, прийнято замінювати це гілочками верби.
Традиції свята
Християни ходять цього дня до храму, приносять та висвітлюють гілочки верби. Також вони ставлять свічки через здоров'я близьких.
Існує забобонна традиція боротьби зі злими духами та прокльонами у вербну неділю. Потрібно побити освяченою вербою своїх близьких людей і примовляти: "Не я б'ю, верба б'є. Будь здоровий як вода і багатий як земля". Також є ще один звичай садити одну з гілочок на землю поруч із домом для того, щоб верба зростала на славу Богові.
Існує також повір'я про цілющих освячених гілок. Хтось кидав вербу худобі для того, щоб вона не хворіла, а хтось сам їв бруньки освячених гілок або додавав їх до випічки.
Наші предки зберігали гілки протягом року. По них не можна було тупцювати чи викидати. Щоб їх позбутися, потрібно спалися або кинути в будь-яке водоймище, проте щоб вода в ньому не повинна бути стоячою.
Раніше ми писали, як правильно зберігати борошно, щоб вдома завжди були гроші. Борошно та деякі крупи мають особливу енергетику та можуть впливати на дім та сім'ю.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!