RU UA
1

Юрист пояснив, чи законно відправляти повістки у месенджерах

Суспільство 13:15 - 01 квітня 2023

Нардеп Федір Веніславський відповів, коли це буде це відбуватися

повістки у месенджерах

Українцям можуть відправляти повістки у месенджерах. Фото: Pexels/Автор- Andrea Piacquadio

Українці активно обговорюють у мережі заяву народних депутатів про можливе розсилання повісток про військову службу в месенджерах. Юрист Димитрій Стріченко обґрунтував, чи законно така ідея нардепів. 

Народний депутат Федір Веніславський днями заявив, що у Верховній Раді розглядають можливість "вручення" сучасним методом.  Він переконує, усі технічні можливості існують, оскільки до початку війни база мобільних номерів військовозобов'язаних призовного віку була майже повністю сформована.

Однак юрист Димитрій Стріченко вважає, що насправді законних на це підстав немає. На його думку, нардепи просто взяли за основу інформацію про можливість інформування стосовно судових  засідань учасників процесу за допомогою смс і вирішили застосовувати цей спосіб під час війни тільки для надсилання повісток. 

Чинними процесуальними та жодними іншими кодексами не закріплено можливість використання месенджерів для надсилання судами повісток/повідомлень

Він також не розуміє, що саме називається месенджером: застосунок чи просто засіб зв'язку. Якщо все-таки ідею підтримають, то  потрібно надіслати повідомлення з проханням використовувати номер телефону, на який буде здійснюватись інформування.

Законотворці пояснили, як бачать вручення повісток:

  • отримання скану повістки, що була попередньо підписана відповідним керівником ТЦК та СП
  • дії отримувача в такому випадку: звернутись до ТЦК та СП

У випадку порушення вимог повістки може бути адміністративна та кримінальна відповідальність. Не варто виключати можливість доповнення Кримінального Кодексу додатковими статтями про відповідальність за несвоєчасне внесення інформації про контактний номер  через "Дію", ЦНАП або ТЦК та СП. 

Якщо військовозобов'язаний проігнорує чи видалить повідомлення, то нестиме відповідальність. Він повинен буде в суді  доводити, що дійсно не отримав повістки. Димитрій Стріченко також здивувався, як контролюватимуть, чи людина користується саме тим номером, мобільним телефоном або акаунтом, куди надійшла повістка. Виникають сумніви щодо створення бази номерів, про які говорив народний депутат. 

Не зрозуміло, яким чином відбувалось таке формування. Відповідно до статті 7 ЗУ "Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів" номер телефону не входить до персональних даних військовозобов'язаного. Отже, до такого реєстру не був закріплений, чи все-таки нам чогось не повідомляють?

Нещодавно нардеп Федір Веніславський уточнив, що поки надсилання повісток у месенджерах відбуватися не буде.

Є певні проблеми з врученням повісток у зв'язку з великою кількістю ВПО, тому числі й призовного віку. Вони перебувають не за місцем реєстрації. Ми працюємо над питаннями покращення системи мобілізації

Нагадаємо, юрист пояснив, чи законно заповнювати повістку на вулиці перед врученням. Також ми поділилися переліком установ, які мають право це робити. 

Джерело: РБК- Україна

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

ГОЛОВНЕ ЗА СЬОГОДНІ
Більше новин