Україна розділилася на ШІ-знавців та ШІ-незнайок: приголомшливі цифри від КМІС
Яка частина наших співвітчизників користується штучним інтелектом регулярно

Україна розділилася на ШІ-знавців та ШІ-незнайок: приголомшливі цифри від КМІС/Фото: pexels
Соціологічне опитування від КМІС показало, що кожний шостий українець регулярно користується ШІ. Але при цьому кожен восьмий нічого не чув про штучний інтелект. Опитування було проведено Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) з 14 лютого по 4 березня.
Деталі
Було досліджено, як часто громадяни нашої країни використовують штучний інтелект. Зокрема, виявилося, що 9% українців користуються ШІ нерегулярно, тобто кілька разів на місяць чи рідше, 17% регулярно, 12% щодня або майже щодня та 5% кілька разів на тиждень.
Натомість 64% населення не використовують ШІ взагалі, зокрема, 12% уперше чують і не знають, що таке штучний інтелект, а 52% знають про нього, але жодного разу ним не користувалися.
Ще 9% опитаних пробували користуватися штучним інтелектом, але не впровадили його у повсякденне життя, відзначається у результатах опитування.
Найбільше ШІ використовує молодь, тобто люди у віці 18-29 років. Понад половина (54%) них регулярно користуються ШІ. У категорії 30-44 років цей показник становить лише 21%, а серед людей віком від 60 років лише 4%. Чоловіки суттєво частіше користуються ШІ, зокрема серед них 23% регулярних користувачів, а серед жінок 13%.
Серед міського населення рівень регулярного використання становить 21%, тоді як серед сільського населення лише 9%. Причому серед міського населення також є диференціація — чим більше місто, тим більше активних користувачів.
Впливає на частоту використання ШІ і рівень добробуту: чим він вищий, тим активніше респонденти використовують ШІ. Зокрема, лише 4% людей, яким не вистачає навіть на їжу, регулярно користуються штучним інтелектом. Серед тих, хто може дозволити собі коштовні речі, цей показник становить 27%, а серед тих, хто може дозволити собі практично все 39%.
При цьому освіта менше впливає на використання ШІ, регіон також впливає несуттєво, відзначають у КМІС.
Майже половина респондентів (45%) висловлює побоювання щодо ШІ, вважаючи, що він містить значні ризики та може призвести до серйозних проблем або навіть катастроф. Водночас 39% опитаних мають позитивне бачення і вважають, що ШІ сприяє прогресу й наближає людство до кращого майбутнього. При цьому у групі 18-29 років 63% оптимістів і тільки 30% песимістів.
Раніше ми писали про те, чому українська молода картопля в рази дорожча за імпортну.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!