ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

Пенсійне перезавантаження. Новий порядок КМУ для тих, хто працював за кордоном

Суспільство 14:21 - 19 травня 2025

Що зміниться для тих, хто працював за межами України?

Кабмін відкриває нові можливості?

Кабмін відкриває нові можливості?

Кабінет Міністрів України ухвалив порядок підтвердження та зарахування періодів роботи особи в іншій державі до страхового стажу для визначення права на призначення пенсії за віком. Згідно з постановою № 562 від 16 травня, встановлено механізм підтвердження та зарахування періодів роботи в іншій країні за умови, що ці періоди були зараховані до страхового стажу згідно із законодавством цієї держави, у випадках недостатнього страхового стажу в Україні.

Деталі

У постанові зазначено, що періоди роботи в державах, з якими Україна має міжнародні договори, зараховуються до страхового стажу осіб, які проживають в Україні, на умовах цих договорів.

Особи, які працювали за кордоном і не мають достатнього страхового стажу для пенсії, повинні додати підтверджувальні документи до заяви про призначення пенсії.

Якщо подані документи не дозволяють підтвердити зарахування періодів роботи за кордоном до страхового стажу згідно із законодавством відповідної держави, або якщо особа не надала таких документів, Пенсійний фонд України протягом п’яти робочих днів надсилає запит через Міністерство закордонних справ до пенсійного органу іншої держави для отримання необхідних підтверджень.

У разі відсутності можливості обміну інформацією між Пенсійним фондом України та пенсійними органами інших держав, запит буде надіслано після відновлення такої можливості.

Підтверджувальні документи, видані в інших країнах, визнаються в Україні за умови їх легалізації, якщо інше не передбачено міжнародними договорами.

Після отримання Пенсійним фондом України підтверджувальних документів, зазначені в них періоди роботи зараховуються до страхового стажу особи в календарному обчисленні для визначення права на пенсію за віком.

Окрім того, Кабінет Міністрів затвердив порядок підтвердження неотримання пенсійних виплат від інших держав особам, які проживають в Україні, за періоди роботи до 1 січня 1992 року в республіках колишнього СРСР (крім УРСР) для їх зарахування до страхового стажу.

За наявності міжнародного договору, періоди роботи в будь-якій республіці колишнього СРСР (крім України) зараховуються до страхового стажу на умовах цього договору.

Якщо в документах, поданих для призначення пенсії, зазначені періоди роботи до 1 січня 1992 року за межами України в республіках колишнього СРСР, особа в заяві про призначення пенсії вказує інформацію про отримання або неотримання пенсійних виплат в інших державах.

У разі зазначення в заяві про неотримання пенсійних виплат, особа додає документи, видані пенсійними органами іншої держави, що підтверджують цей факт. За відсутності таких документів, особа пояснює причини неможливості їх отримання та може звернутися до Пенсійного фонду України за допомогою в отриманні відповідного запиту до іншої держави.

До отримання підтвердних документів пенсія обчислюється без урахування періодів роботи до 1 січня 1992 року за межами України в республіках колишнього СРСР, за винятком випадків відсутності можливості обміну інформацією та документального підтвердження неотримання пенсійних виплат за ці періоди.

У разі відсутності можливості обміну інформацією, до її відновлення пенсія обчислюється з урахуванням періодів роботи в республіках колишнього СРСР. У такому випадку особа в заяві зазначає інформацію про неотримання пенсійних виплат у відповідній державі та неможливість документального підтвердження цього факту.

Також зазначено, що періоди вахтової роботи та відряджень до 1 січня 1992 року в республіках колишнього СРСР працівників українських підприємств не вважаються роботою на території інших держав.

Пенсійному фонду України доручено переглянути рішення щодо призначення пенсій особам, які працювали до 1 січня 1992 року за межами України в республіках колишнього СРСР, прийняті з 23 червня 2024 року до набрання чинності цією постановою, з урахуванням положень нових порядків.

Як врахувати зарплату пенсіонеру, що отримував її після призначення/попереднього перерахунку пенсії.

Джерело: kmu

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин