Наступного року Україна може перейти на 12-річну систему шкільної освіти
У Державній службі якості освіти України переконані у необхідності додаткового року навчання для школярів

В Україні пропонують перейти на 12-річну систему шкільної освіти вже 2024 року/Фото: Getty Images
Українські школи пропонують перевести на 12-річну систему освіти уже наступного року. Таку думку висловив голова Державної служби якості освіти України Руслан Гурак.
Деталі
Гурак вважає найоптимальнішим варіантом вирішення проблеми освітніх втрат, яких зазнала Україна через пандемію Covid-19 і війну запровадження 12-річної системи освіти. Перехід на 12-річне навчання може відбутися вже 2024 року.
Під час презентації результатів дослідження "Освіта під час війни" голова Державної служби якості освіти України заявив:
Ми маємо реформу НУШ (Нова українська школа. – Ред.), і ми задекларували в законодавстві, що ми перейдемо на 12-річну профільну систему освіти у 2027 році. Тому особисто я переконаний, що ми маємо унікальний шанс перейти на 12-річну систему освіти раніше, вже у 2024 році. І це вирішить усі наші питання
Планується, що 12-річне навчання у школі допоможе збалансувати освітню програму таким чином, щоб врахувати усі пропущені заняття (через повітряні тривоги, відсутність електроенергії, відсутність Інтернету), врахувати перехідний період на кожному рівні. Також це допоможе підготуватися до 2027 року, коли має відбутися повноцінне запровадження профільної старшої школи.
Гурак закликав владу залучити міжнародних донорів до підтримки запровадження 12-річної системи шкільної освіти.
Раніше міністр освіти та науки України Оксен Лісовий, заявив, що МОН прагне відновити очне навчання у школах. Він розповів, що уряд повинен створити безпечні умови для дітей та вчителів, щоб повернути очний режим навчання. Міністр вважає, що навіть якісна "дистанційка" опускає величезні сегменти, необхідні для формування особистості.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!