Пам'ятники часів ІІ світової війни не підпадають під декомунізацію: чому, пояснили в УІНП
На надмогильних спорудах періоду ІІ Світової війни закон дозволяє як виняток використання символів комуністичного режиму

Зірка є старовинним геральдичним символом, тому не підпадає під заборону, а радянський серп і молот, якщо дозволяє стилістика меморіалу, можна знести
Пам’ятники, надмогильні споруди часів ІІ Світової війни не підпадають під декомунізацію, це окремий пункт виключень, які стосуються закону про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного тоталітарних режимів, наголосив директор Інституту національної пам’яті Антон Дробович під час відеовключення в рамках круглого столу в Military Media Center.
Деталі
Він підкреслив, що на надмогильних спорудах періоду ІІ Світової війни закон дозволяє як виняток використання символів комуністичного режиму. Водночас Дробович нагадав, що зірка є старовинним геральдичним символом, тому не підпадає під заборону, а радянський серп і молот, "якщо дозволяє стилістика меморіалу, можна знести, проте місцева влада щодо кожного конкретного пам’ятника має застосувати інклюзивний підхід".
За словами Антона Дробовича, оскільки більшість пам’яток ІІ Світової перебувають в поганому стані, до їх реставрації слід підходити, керуючись "історичною правдою, доцільністю і принципом здорового глузду".
...Можна вийти з ситуації, наприклад, встановивши поруч інформаційний стенд у сучасній стилістиці, на якому можна розмістити фотографії пам’ятника таким, яким він був споруджений, додати кьюаркоди, додаткову інформацію про похованих тут людей, а самі пам’ятники відреставрувати, подавши написи українською мовою, - вважає Дробович.
На його думку, такий підхід віддзеркалюватиме історичну правду, адже "логіка та головна задача пам’ятника – бути точкою пригадування, точкою пам’яті".
Військовому кладовищу бути в Биківні: 322 нардепи підтримали закон №9240 в цілому.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!