Мобілізацію в Україні продовжено: кого не призвуть до армії крім депутатів
Є три категорії громадян, яких точно не відправлять на фронт під час мобілізаційної кампанії

Кого не зможуть призвати на фронт за мобілізацією / Фото: Carl Court/Getty Images
Мобілізація в Україні та воєнний стан триватимуть ще 90 діб. Верховна Рада схвалила новий термін, який почне діяти з 20 травня. Але є категорії громадян, яким примусовий призов до армії не загрожує в будь-якому разі.
Деталі
Закон, який регулює мобілізаційну кампанію і саму процедуру призову, свідчить, що призвати на фронт не зможуть:
- Співробітників критично важливих організацій і підприємств із бронюванням або ж представників державних органів влади;
- Непридатних за станом здоров'я або віком українців;
- Людей, які доглядають за родичами.
Крім того, мобілізація не торкнеться народних депутатів, чиновників із Міноборони, СБУ, Національної гвардії, деяких представників ЗСУ, Держприкордонслужби та Державного бюро розслідувань.
Після досягнення 60 років мобілізувати на фронт громадянина також не зможуть. Щодо стану здоров'я, то відстрочку отримають тільки ті українці, які не можуть нести службу з підтвердженням свого стану від військово-лікарської комісії. Це може бути інвалідність від I до III ступенів залежно від захворювання. Якщо така особа все-таки бажає вирушити на війну, то перешкоджати цьому рішенню не стануть.
Уникнути мобілізації можна і при турботі про осіб з інвалідністю. У такому разі важливо мати набір документів: довідку медико-соціальної експертної комісії про наявність інвалідності в родича, а також документи, що підтверджують родинні зв'язки, і факт проживання разом із ним.
Раніше юрист доступно пояснив, хто вважається ухилянтом.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!