Ворони купаються – до тепла: народні прикмети на 22 березня
22 березня православні християни моляться за померлих

Народні прикмети на 22 березня/Фото: pexels
22 березня припадає на третю суботу Великого посту, яку також називають поминальною. Цей день особливо важливий для православних християн, адже він є моментом для молитов за померлих.
Деталі
За традицією в цей день священник проводить панахиду, а віряни згадують своїх рідних і близьких, які покинули цей світ.
22 березня в народі відзначають ще одне свято – День Василя Теплого. За народними прикметами, цей день вважається початком тепла. Якщо цього дня сонце світить яскраво, то весна буде теплою, а літо – спекотним.
Народні прикмети на 22 березня
Прикмети цього дня говорять про майбутню погоду і про врожай:
- сонце на світанку в червоних колах — буде хороший урожай;
- ворони купаються — до тепла;
- на небосхилі дрібні хмари — погода зіпсується;
- тепло 22 березня — скоро прилетять шпаки.
Цей день пов'язаний з народними віруваннями, що визначають погоду на наступні місяці, тому люди здавна уважно слідкували за природними явищами.
За народною прикметою, якщо сьогодні в будинку розпустилася квітка - це добрий знак.
Що не можна робити сьогодні
У церковне свято 22 березня не слід лаятися, лихословити, пліткувати, хвалитися, а також засуджувати, заздрити і відмовляти в допомозі. Церква засуджує брехню, лінь, жадібність, відчай.
У батьківську суботу не можна поминати померлих поганими словами та алкоголем, влаштовувати пишні поминальні застілля — на столі мають бути виключно пісні страви. Також церква не схвалює і надмірний розпач — не слід багато плакати і страждати, впадати у зневіру.
Що сьогодні не можна робити за народними прикметами: не слід підмітати і виносити сміття з дому, а також прати, в'язати, шити і пришивати ґудзики.
Що можна робити 22 березня
У православне свято сьогодні звертаються до святого Василя, як до заступника за нас перед Богом — моляться про порятунок душі, просять про зцілення від тяжких хвороб, зміцнення віри, душевний спокій. Святий — покровитель усіх чоловіків з ім'ям Василь.
У поминальну суботу, як уже говорили, добре піти до церкви і помолитися за померлих. Також віряни цього дня несуть так звані "панахидки" - продукти на милостиню, але це не є обов'язковим.
Приготуйтеся до жорсткого сезону: як подолати весняну алергію
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!