Що робити в разі хімічної атаки: покроковий алгоритм дій
Покрокова інструкція допоможе швидко і правильно зреагувати на небезпечну ситуацію

Влада розповіла, як пережити хімічну атаку / Фото: wirestock/Freepik
Окупанти можуть у будь-який момент влаштувати провокацію на заводі "Кримський Титан". Підприємство виробляє діоксид титану, мінеральні добрива, сірчану кислоту і багато інших небезпечних для здоров'я людини речовин. Влада вирішила не чекати можливої катастрофи і заздалегідь розповіла, що робити в разі хімічної атаки.
Деталі
Детальну інструкцію з покроковими рекомендаціями опублікувала 2 червня Херсонська обласна державна адміністрація.
Нагадаємо, судячи з останніх новин, російські окупанти почали мінувати територію хімзаводу, тож небезпека реальна і загроза не є навчальною.
За словами голови місцевої адміністрації Олександра Прокудіна, наслідки від можливої атаки можуть бути катастрофічними, оскільки поширяться не тільки на Україну, а й на Туреччину. Дістанеться і самій країні-терористці.
Якщо ви опинилися в епіцентрі зараження, бажано заплющити очі й затримати дихання, після чого закутатися у верхній одяг, змочити його водою і дихати через нього. Бігти в жодному разі не рекомендується.
Що робити в разі хімічної атаки
Насамперед необхідно забезпечити себе та рідних засобами захисту органів дихання та шкіри - напоготові мають бути респіратори та рукавички.
Далі слід якомога швидше виїхати із зони хімічного зараження. Якщо такої можливості немає, тоді потрібно максимально герметично законсервувати простір: щільно закрити двері, вікна, будь-які можливі джерела проникнення повітря з небезпечними частинками.
Після цього обов'язково перекрийте подачу газу та вимкніть електроенергію. Перед евакуацією зберіть важливі документи, цінні речі, необхідний набір ліків, а також зробіть мінімальний запас продуктів і води.
Відстежуйте останні новини України з офіційних джерел, щоб бути в курсі змін у ситуації, за можливості надавайте підтримку менш мобільним людям.
Виходьте з приміщення виключно в захисній масці, йти слід у перпендикулярний напрямку вітру бік. Тунелі та яри обходьте стороною, оскільки в них можуть бути шкідливі речовини.
Після виходу з небезпечної зони зніміть верхній одяг і якщо є така можливість - прийміть ретельний душ. Як мінімум, потрібно добре промити очі, ніс і рот.
Ознаки хімічного отруєння
Початкова стадія супроводжується неприємними відчуттями в горлі, нежиттю, кашлем та іноді алергічними реакціями. Пам'ятайте, що отруйні випаровування здатні призвести до таких результатів:
- Судоми;
- Втрата створення;
- Параліч або зупинка серця.
Перша допомога при хімічному отруєнні включає використання протигаза і вихід із зараженої місцевості. Робити штучне дихання не варто, адже в подібних випадках застосовують кисневу інгаляцію. Щоб знизити подразнення можна вдихати нашатирний спирт і промивати очі, рот і ніс двопроцентним розчином харчової соди.
Раніше з'явилися новини про можливий вибух на ЗАЕС. У ГУР стверджують, що окупанти планують провокацію на атомній станції, щоб потім звинуватити Україну.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!