5 червня Всесвітній день охорони довкілля: Україна говорить про шкоду та збитки від рф
Україна, як один із перших членів ООН, автоматично приєдналася до Програми ООН з навколишнього середовища в 1972 році

Однією з глобальних загроз є захоплення російськими військовими Запорізької АЕС, найбільшої в Європі
Цей день відзначається в понад 100 країнах світу, аби привернути увагу до екологічних проблем, необхідності зміни споживацького ставлення до природи, збереження та відновлення довкілля, як найважливішої складової існування людства.
Деталі
Україна, як один із перших членів ООН, автоматично приєдналася до Програми ООН з навколишнього середовища в 1972 році. Наша держава є стороною багатьох міжнародних угод з питань екології, а з 2 березня 2022 року вперше представляє Східноєвропейську групу в керівному органі ЮНЕП – Бюро Асамблеї ООН з навколишнього середовища.
Представництво України на такому високому рівні набуває особливої актуальності й нероздільності з питанням захисту нашої держави від агресора. Адже внаслідок війни, розв’язаної РФ, завдається колосальна шкода регіонам з унікальними екосистемами – через обстріли окупантами хімічних підприємств, підриви сховищ нафтопродуктів, мінування територій, знищення природно-заповідного фонду, руйнування очисних споруд.
Однією з глобальних загроз є захоплення російськими військовими Запорізької АЕС, найбільшої в Європі. Ядерний шантаж агресора і втручання в складний механізм регулювання технологічних процесів з порушенням міжнародних норм права стало викликом усьому людству.
Отже, нині постає питання екологічної безпеки не лише України, а й інших держав світу, оскільки будь-яка війна не має локального характеру, коли йдеться про довкілля.
Спрогнозувати всі можливі наслідки та назвати остаточну шкоду навколишньому середовищу від дій РФ складно. Для нашої країни сума збитків, завданих ґрунтам і землям, атмосферному повітрю, водним ресурсам, вже сягає 2 трильйони гривень, і ця цифра – не остаточна. Відновлення потребуватиме не один десяток років.
На всіх міжнародних майданчиках Україна багато і справедливо говорить про шкоду й збитки від російської збройної агресії, але стосовно довкілля це не просто збитки, це втрати.
Природа – не абстрактний ресурс чи простір, це основа життя і наш дім, живий і тендітний, який ми повинні захищати, відновлювати й зберегти для наших дітей!
29 травня Міжнародний день миротворців ООН: "блакитні шоломи" гідно протистоять ворогові.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!