21 червня Малевич домалював свій чорний квадрат: ким себе вважав творець, яке його коріння
Попри поширене твердження сам Малевич ніколи не вважав себе російським художником

Чи можна вважати Малевича російським художником/Фото: Getty Images
21 червня 1915 року у Кунцеві під москвою Казимир Малевич завершив роботу над картиною "Чотирикутник", яку згодом перейменували на "Чорний квадрат". Творець вважається російським художником, але на справді він вважав себе українцем і мав польське коріння.
Деталі
Легендарний «Чорний квадрат» був представлений публіці разом з "Чорним кругом" і "Чорним хрестом" 1 січня 1916 року у петербурзі на виставці «0,10». Сьогодні полотно разом із двома авторськими копіями зберігається в московській Третьяковській галереї.

Є свідчення, що квадратів було аж сім! Хоча на сьогодні відомі лише чотири картини. Усі вони мають цінність оригіналу і відповідно коштують. На сьогодні чорних квадратів а Малевича оцінюють в десятки якщо не сотні мільйонів доларів. Хоча жоден з них ніколи на ринок не потрапляв і ніколи не потрапить, тому реальна його вартість нам не буде відома.
Сам Малевич був поляком за походженням, він виріс в Україні в родині збіднілої шляхти. Після 18 років з родиною переїхав до курська, а згодом до москви та ленінграда. Наприкінці життя знову працював в Україні і планував переїхати до Києва.

Хоч він і сформувався як художник і отримав визнання у росії, Малевич зазнав утисків, був заарештований і став забороненим творцем.
Казимир Малевич, як і безліч інших відомих особистостей є частиною української і важливою фігурою світової культури. Але в жодному разі не можна обмежувати його етнічну, національну чи культурну приналежність виключно та суто до України, адже він надихався світовими ідеями і був частиною глобального інтелектуального та мистецького простору. Він створив явище міжнародного, глобального значення і мав широкі погляди, тому і привласненню усієї спадщини художника росії немає ані причин, ані виправдань.
Раніше у Нью-Йорку на Мангеттені відкрили виставку сучасного українського мистецтва. Роботи художників презентували за допомогою екранів та проєкторів. На виставці в галереї Міського університету Нью-Йорк представили 40 робіт українських художників.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!