Викидаєте це у смітник? Ось 10 речей, які можуть вам дорого коштувати!
З метою безпеки не викидайте ці предмети в сміття

Викидаєте це у смітник? Ось 10 речей, які можуть вам дорого коштувати! / Фото: Freepik
Сезон весняного прибирання нарешті розпочався. Це може означати, що ви вже почали перебирати весь будинок з гігантськими мішками для сміття, позбуваючись усього - від випадкового чека за пачку жуйки до одягу, який ви більше ніколи не вдягнете. Але ми просимо вас зупинити свою сміттєву манію - принаймні тимчасово - і прочитати далі.
Від важливих документів до прихованих небезпек, про які ви навіть не підозрювали, - певні речі не повинні опинитися у вашому сміттєвому баку чи на звалищі. Ось десять речей, які ніколи не варто викидати у смітник.
Оригінали юридичних документів
Хоча більшість рахунків доступні в Інтернеті, і їх цілком безпечно викидати (просто подрібніть їх), деякі юридичні документи ніколи не повинні потрапляти у смітник.
Це стосується і документів на ваш будинок. Вони підтверджують право власності на ваше майно, і знадобляться вам для майбутніх продажів або суперечок.
Краще зберігати документи на право власності, заповіти і трасти, довіреності, свідоцтва про шлюб і розлучення, а також свідоцтва про народження і смерть. Ці документи можуть знадобитися як юридичні докази, і позбавлення від них може призвести до шахрайства або суперечок.
Фінансові документи
Ми наголошуємо на важливості зберігання певних фінансових документів для підтвердження особи і попереджаємо, що якщо вони потраплять до чужих рук, їх можуть використати в шахрайських цілях.
До них відносяться картки соціального страхування, виписки з рахунків, іпотечні документи та записи про позики.
Якщо у вас обмежений простір для зберігання, ви можете отримати доступ до більшості фінансових звітів онлайн. Якщо ви вирішили викинути старі документи (наприклад, іпотечну виписку трирічної давнини), спочатку подрібніть їх, щоб запобігти крадіжці особистих даних.
Чеки
Хоча ви, ймовірно, не виписуєте чеки занадто часто в наші дні, все одно корисно зберігати стару чекову книжку на випадок надзвичайної ситуації.
І хоча може виникнути спокуса викинути старі чеки, які ви депонували через додаток для телефону або чекову книжку для закритого рахунку, це може бути серйозною помилкою. Використані або невикористані чеки можуть бути використані для шахрайства, якщо потраплять в чужі руки. Тож не піддавайте себе ризику крадіжки особистих даних.
Проїзні документи
Більшість з нас викидають свої посадкові талони, як тільки виходять з аеропорту, а маршрутні листи - після повернення додому. Але це погана ідея: Вони можуть містити особисті дані, в тому числі номери часто літаючих пасажирів.
Тож не викидайте ці, здавалося б, незначні документи, не подрібнивши або не сховавши їх у якийсь спосіб.
Трудові книжки та платіжні квитанції
Трудові книжки і квитанції про зарплату можуть здатися не такими важливими в короткостроковій перспективі, але ці документи можуть бути корисними для податкових перевірок, заяв на отримання пільг і перевірки особи.
Хоча ви, ймовірно, можете отримати старі квитанції про зарплату через відділ кадрів, набагато простіше мати їх під рукою на випадок надзвичайної ситуації.
Матраци
Ви, можливо, не замислюючись, викинете старий матрац на вулицю, але краще цього не робити. Вони величезні. Вони займають так багато місця на звалищах і просто не розкладаються. Пожертвування або переробка - це правильний шлях.
Компактні люмінесцентні лампи
Компактні люмінесцентні лампи (КЛЛ) ні в якому разі не можна викидати у смітник. Вони містять багато важких металів - і не найкращих. Існує багато чудових громадських програм з переробки цих технічних скарбів.
Не знаєте, чи ваша лампочка є КЛЛ? Більшість КЛЛ мають спіральну форму, але не всі. Тому перед тим, як утилізувати лампи, перевірте інформацію в Інтернеті.
Лакофарбові матеріали
Це дуже складна річ. Вони наповнені всілякими хімічними речовинами, які не дуже добре грають з матір'ю-природою.
Подумайте про те, щоб розмістити порожню бляшанку з-під фарби чи лаку в місцевій групі, щоб побачити, чи зможе хтось інший її використати. Крім того, у багатьох містах є спеціальні місця для пожертвувань або визначені дні для утилізації цих предметів.
Побутова техніка
Рекомендовано переробляти велику побутову техніку, таку як холодильники, духовки та пральні машини, коли це можливо. Вони містять багато металів та інших матеріалів, які можуть бути досить шкідливими на звалищі.
Якщо ви замінюєте старий прилад, перевірте, чи пропонує компанія, що доставляє його, послугу переробки з вивезенням.
Запліснявілі предмети
Цвіль є серйозним ризиком для здоров'я, тому якщо ви знайшли предмет з пліснявою, ніколи не викидайте його безпосередньо у смітник.
Якщо пористі предмети, такі як книги, одяг, їжа або папір, запліснявіли, викидаючи їх всередину, ви можете випустити спори та інші частинки.
Нещодавно ми розповідали про 7 хитрощів для ідеальної чистоти.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!