Як зберігати зимовий одяг та взуття, щоб речі не зіпсувалися
Розповідаємо, як правильно зберігати зимовий одяг

Правильне зберігання зимового одягу / Фото: Getty Images
Як правильно згортати пуховики, куди класти саше від молі та що робити, щоб светри не деформувалися за час спекотного сезону – все це у сьогоднішньому матеріалі.
Як підготувати речі до зберігання
Позаду зимові холоди, і з приходом весни, а також в очікуванні літа хочеться швидше "позбутися" зимових речей, точніше, сховати їх так далеко, щоб зовсім про них не думати, і щоб вони не траплялися на очі. Але зберігати зимові речі слід правильно. Навіть підготовка їх до зберігання включає ряд простих правил, які потрібно дотримуватися, щоб ваші речі з приходом холодів через півроку відразу були готові до носіння, адже холоди зазвичай наступають досить несподівано, тому подбайте, щоб речі після зберігання одразу ж були в належному стані.
Спочатку проведіть ревізію і подумайте, що в наступному сезоні будете носити, а що можна вже зараз не залишати на зберігання, а викинути, віддати на переробку, продати або віддати на благодійність. Не залишайте речі на зберігання в надії поправитися або схуднути, не залишайте, якщо річ розподобалась, залишайте тільки те, що точно будете носити в наступному сезоні.
Перегляньте речі на предмет пошкоджень, якщо вони виявляться – віднесіть в майстерню і відремонтуйте речі завчасно, інакше в наступному сезоні ви напевно не встигнете нічого перед холодами відремонтувати, і будете ходити зі зламаною застібкою, відірваною заклепкою або пошкодженим кишенею. Вся фурнітура має бути на місці й у робочому стані. Обов'язково перевірте кишені та викиньте з них сміття.
Після того, як переконаєтесь, що всі речі цілі і не потребують ремонту, виперіть і добре висушіть речі, за необхідності віднесіть у хімчистку. Як правило, професійного чищення потребують вироби з делікатних матеріалів і деякі види пуховиків, переважно з натуральним наповнювачем. Пуховики з штучним наповнювачем і светри можна привести в порядок в домашніх умовах. Ретельно відмийте і відполіруйте все взуття, переконайтеся, що вона суха, зсередини обробіть її антибактеріальним спреєм і розкладіть по коробках, бажано оригінальним, які підходять за розміром, щоб не утворилися заломи або вм'ятини, якщо взуття буде неправильно складене.
Як зберігати зимове взуття

Зимове взуття треба особливо ретельно готувати до тривалого зберігання. Як правило, саме зимове взуття піддається найбільшому зносу, дії вологи та реагентів. Спочатку очистіть взуття від забруднень, дочекайтеся повного висихання (краще кілька днів). У кожен черевик і чобіт на всякий випадок варто покласти пакетик з вологопоглиначем. Засіб можна купити у спеціалізованих взуттєвих магазинах або інтернет-магазинах. У хутрове взуття також обов'язково додайте саше від молі або саморобні мішечки з сушеною лавандою або розмарином – ці трави також відмінно відлякують шкідливих комах, які не люблять різкі запахи.
Ніколи не складайте взуття в поліетиленові пакети, які можуть створити "парниковий ефект", взуття може запліснявіти без доступу повітря. Можна загорнути взуття в папір. Найкраще зберігати її в оригінальній коробці, яка передбачає отвори для вентиляції.
Щоб пари не втратили форму, засуньте всередину спеціальні колодки або зім'ятий папір. Можна взяти і звичайну газету, але друкарська фарба іноді залишає плями, пергаментний папір теоретично теж підійде, але краще звичайний тонкий папір, який добре вбирає вологу. Якщо у вас залишилися оригінальні пилові чохли, які часто йдуть з дорогою, брендовим взуттям, помістіть взуття в них. Їх можна придбати додатково. На кришках можна зробити підписи, щоб довго не шукати потрібну пару.
Коробки повинні стояти в темному, сухому і прохолодному місці далеко від джерел тепла і прямих сонячних променів. Це можуть бути верхні полиці шаф або простір під ліжком.
Читайте також: Як розтягнути светр, який сів після прання
Як зберігати верхній одяг
Для кожного виду верхнього одягу є свої правила зберігання.
Шуби та дублянки
Головна мета дбайливого зберігання натурального хутра – щоб воно до наступного сезону залишилося таким же блискучим і пухнастим. Для цього вироби з натурального хутра слід тримати в просторому, прохолодному та провітрюваному приміщенні. Іноді ідеальні умови створити у звичайній квартирі і навіть у власному будинку буває важко, тому шуби часто віддають на зберігання у спеціальні камери. Але це – і недешеве задоволення, і, до того ж, такі послуги є далеко не всюди. Якщо вам недоступна така послуга, просто розмістіть виріб у максимально великій і темній шафі, так, щоб речі не торкалися одна одної і висіли не щільно, якомога далі від джерел природного або штучного тепла.
Щоб хутрові вироби не деформувалися від власної ваги, використовуйте міцну вішаю з широкими плічками, можна підкласти картонні або саморобні плічки. Не пакуйте шуби або дублянки в поліетилен, щоб уникнути "парникового ефекту", як і з взуттям. Краще упакувати в такий, що пропускає повітря, чохол з просоченням від молі. Або ж просто загорніть у тонку простирадло. Засоби від молі слід використовувати обов'язково, оскільки саме натуральне хутро найперше піддається знищенню з боку цих комах.
У холодну і похмуру погоду кілька разів у весняний або осінній період шубу або дублянку непогано б провітрювати, вивішуючи на кілька годин на балконі або у дворі приватного будинку.
Пуховики та куртки
Пуховики та куртки краще повісити на широкі міцні плічки і прибрати у шафу в тканинних чохлах. Якщо місця недостатньо – можна скрутити і скласти речі в контейнери або мішки з хорошою вентиляцією.
Щоб пуховик або куртка лежали як можна компактніше, застебніть їх на всі ґудзики, складіть всередину капюшон і рукава, і, починаючи зі сторони капюшона, скрутіть щільний валик, потім візьміть нижній край і виверніть його, надягаючи поверх скрученої частини пуховика: так ви отримаєте компактний прямокутний конверт, який поміститься куди завгодно.
Якщо зберігаєте речі в контейнері, обов'язково використовуйте вологопоглинач. Верхній одяг бажаніше зберігати на верхніх полицях. Звісно, можна скористатись вакууматором для економії місця, але краще, щоб вашим теплим речам було якомога більше повітря й простору під час зберігання.
Пальто
Пальто найкраще зберігати так само, як шуби або дублянки. Пальто, правда, не вимагають такого простору і вентиляції, але щільні плічки, тканинний чохол і засіб від молі – обов'язкові, особливо якщо пальто пошито з натуральної тканини.
Як зберігати светри

Светри категорично заборонено вішати на плічки. Навіть під час постійного носіння вони можуть витягнутися і деформуватися, що вже говорити про тривале зберігання. Складіть речі у стопки в комоді, помістить їх у вентильовані контейнери, картонні або спеціальні тканинні коробки для гардероба. Стопки не набивайте, в'язані, особливо важкі светри повинні лежати вільно. Якщо розташувати речі вертикально, вони ще менше мнуться.
Вироби з делікатної пряжі не забудьте загорнути в тонкий папір, використовуйте саше від молі.
Як зберігати шапки і шарфи
Шарфи можна скласти за подобою светрів або на спеціальній вішалці. Рукавички та шапки краще зберігати в коробках. Речі з натуральної шкіри обов'язково загорніть у папір. Капелюхи та хутрові шапки зберігаються в індивідуальних коробках. Якщо наповнити головні убори м'яким папером – вони не втратять форму.
Тепер ви знаєте всі основні правила підготовки зимових речей до зберігання та секрети дбайливого і компактного збереження їх у теплий час року. Нехай ваш гардероб завжди буде в порядку.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!