ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

Ванна, яка шкодить чи лікує? Дізнайтесь, як правильно купатися

Суспільство 11:37 - 20 травня 2025

Приймайте ванну для здоров'я, а не навпаки

Ванна, яка шкодить чи лікує? Дізнайтесь, як правильно купатися

Ванна, яка шкодить чи лікує? Дізнайтесь, як правильно купатися / Фото: Freepik

Ви, напевно, приймаєте ванну з самого дитинства. Але це не означає, що ви робите це правильно. Хоча ванна може слугувати розслаблюючою процедурою догляду за собою, дерматологи стверджують, що існує правильний спосіб приймати її, щоб забезпечити краще очищення та міцніший шкірний бар'єр. Розповідаємо, що саме потрібно знати, щоб ваша шкіра і тіло були заспокоєні: від оптимальної температури води до ідеального часу для занурення в неї.

Чи є правильний спосіб приймати ванну?

Так. Думайте про прийняття ванни, як про запуск посудомийної машини, а не замочування посуду в раковині - вам потрібен рух, а не застій. Це означає, що в ідеалі перед тим, як зануритися, потрібно змити бруд, зберегти воду чистою і не перетворити ваше занурення в рагу з поту, мила і шампуню. Тож ви можете запалити свічки, налити собі келих вина і приготувати книгу, просто спочатку швидко сполосніться, щоб не перетворитися на тушковане м'ясо.

Наскільки гарячою має бути вода?

Прагніть, щоб вода була теплою, а не гарячою. 27 градусів - ідеальний варіант. Якщо температура буде занадто високою, це може позбавити шкіру природних олій, викликати запалення і спровокувати спалахи таких шкірних захворювань, як екзема або розацеа.

Як довго слід занурювати шкіру?

Не більше 15 хвилин. Ви хочете, щоб вона була достатньо довгою, щоб розслабитися, але достатньо короткою, щоб захистити ваш шкірний бар'єр. Якщо ваша шкіра виглядає як чорнослив, ви засиділися надто довго. Хоча зморшки зникають, це ознака зневоднення.

Як часто потрібно приймати ванну?

Щоденне купання може висушити вас, особливо взимку. Кілька разів на тиждень - це оптимальна частота для більшості типів шкіри, якщо тільки у вас немає специфічних захворювань, які говорять про інше.

Який найкращий порядок дій?

Порядок, в якому ви приймаєте ванну, має значення. Краще спочатку поніжитися, а потім вимити тіло, використовуючи м'який очищуючий засіб. Інакше ви маринуєтесь у власній піні, що призводить до меншого спа і більшої шкоди для шкіри.

Чи можна голитися у ванні?

Гоління у ванні не є ідеальним. Тепла вода, звісно, пом'якшує волоски, але вода у ванні також швидко затуплює бритву і збільшує ризик появи порізів та фолікуліту. Якщо ви мусите голитися у ванні, робіть це в кінці і добре промивайте шкіру та бритву.

Кому слід уникати ванн?

Люди з екземою, псоріазом або дуже чутливою шкірою повинні бути обережними. Ванни можуть заспокоїти вашу шкіру, але вони також можуть її оголити. Якщо у вас почервоніння, відмовтеся від тривалого занурення в піну і натомість прийміть швидку, теплу ванну з додаванням колоїдних вівсяних пластівців.

Які продукти варто використовувати?

Бомби для ванн і сіль для ванн можуть заспокоювати мозок і чудово допомагати усвідомленості... але вони також можуть подразнювати нижню частину тіла. Геніталії не люблять ароматизаторів або різких перепадів рН, і у деяких жінок з'являються попрілості на сідницях. Використовуйте такі засоби з обережністю і обов'язково добре мийтеся після купання.

Кращий варіант очищення? Шукайте засіб, на упаковці якого написано “гіпоалергенний” та “без ароматизаторів”. Це натяки на те, що засіб, ймовірно, містить менше інгредієнтів, які можуть викликати подразнення. Також тримайтеся подалі від антибактеріальних засобів для миття тіла, оскільки вони можуть бути жорсткими для шкіри і викликати сухість та подразнення.

Нещодавно ми розповідали, чому треба фотографувати ванну перед виходом з дому.

Джерело: Real Simple

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин