На тлі заяв рф у МОЗ пояснили, що робити у випадку радіаційної аварії
Також у Києві автоматичну мережу датчиків вимірювання радіації доповнили двома пристроями
Що робити у разі аварії на ЗАЕС / Фото: Pixabay
країна-агресорка росія поширює чутки про підготовку Україною провокації на Запорізькій атомній електростанції, тому Міністерство охорони здоров'я нагадало рекомендації населенню щодо порядку дій у разі радіаційної аварії.
Деталі
У разі аварії МОЗ наполегливо рекомендує залишатися в приміщенні або терміново у нього зайти. Це найперше, що варто виконати. Це може бути підвал або середина будівлі. Радіоактивний матеріал осідає на зовнішній стороні будівель, тому від стін треба триматися якомога далі. Домашніх тварин необхідно тримати поруч.
Якщо можливо, залишайтеся в кімнаті без вікон і зовнішніх дверей, зачиняйте вікна та двері, ущільніть отвори підручними засобами (скотч, змочена водою тканина тощо) та вимикайте системи вентиляції (кондиціонери або обігрівачі) у вашому будинку. Залишайтесь в укритті, допоки офіційна влада не надала інших вказівок. 4
Також громадяни мають слідкувати за офіційними джерелами інформації: повідомленнями рятувальників (ДСНС), поліції, місцевої влади.
Увімкніть телебачення, радіо, слідкуйте за офіційними каналами місцевої влади. До прикладу, підпишіться на такі канали в Telegram або Facebook. Якщо місцева влада та надзвичайники дають вказівки – виконуйте їх обов’язково.
Треба знезаразити себе, знявши верхній шар одягу: обережно, щоб не розтрусити радіоактивний пил. Одяг треба помістити у пластиковий пакет або герметичний контейнер, тримати його далі від людей і домашніх тварин.
Наступним кроком треба помитися, якщо є така можливість.
Прийміть душ з милом, голову помийте шампунем. Не використовуйте кондиціонери для волосся, оскільки вони можуть закріпити радіоактивний матеріал на вашому волоссі. Не тріть і не подряпайте шкіру, аби радіоактивний матеріал не потрапив у відкриті рани. Якщо можливості прийняти душ немає, вимийте з милом під проточною водою руки, обличчя та відкриті частини тіла. Якщо доступу до води немає, скористайтеся вологими серветками, вологою тканиною. Зверніть особливу увагу на руки й обличчя, протріть повіки, вії, вуха.
Останнє – надягти чистий одяг.
Щоб захиститися від наслідків аварії, вдома обов'язково треба мати скотч, плівку або щільну тканину для того, щоб закрити вікна та двері, мило та шампунь, пластикові герметичні пакети, змінний одяг та взуття, їжу та воду, засоби зв'язку і лікарські засоби. Лікам, їжею та рідиною треба запастися заздалегідь.
У КМДА також повідомили, що у столиці автоматичну мережу датчиків вимірювання радіації доповнили двома пристроями – у Голосіївському та Святошинському районах. Загалом у столиці працюють сім таких датчиків. Переглянути адреси та зафіксований ними рівень радіації можна у застосунку Київ.Цифровий.
Нещодавно повідомлялося, що загроза теракту на ЗАЕС значно зросла.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!