ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

Як правильно мріяти, щоб бажання здійснилися: 9 простих правил

Суспільство 12:30 - 05 липня 2023

Розповідаємо, чому корисно мріяти і що потрібно робити, щоб бажання гарантовано здійснилися

Як правильно мріяти, щоб бажання здійснилися: 9 простих правил

9 способів правильно мріяти, щоб бажання збували / Фото: Getty Images

Мрії здійснюються, якщо їх правильно формулювати. Одні вважають, що робити таке безглуздо, інші тільки цим і живуть. Вчені дійшли висновку, що здатність мріяти – одна з головних характеристик успішної та щасливої людини. Ми розберемо основні причини, чому важливо мріяти і як це робити грамотно.

1. Прислухайтеся до себе

Щоб почати сміливо мріяти, спробуйте знову стати дитиною ненадовго. Згадайте, що вас тішило в дитинстві. Ким ви мріяли бути, на кого хотіли бути схожими. Які дитячі мрії так і не здійснились? Здійсніть цю задумку: чи це машинка на радіокеруванні, фарфорова лялька або ведмежа з себе зростанням. Не робіть це своїм способом життя, але як інструмент розвитку сміливості мріяти – це добре.

2. Відкиньте зайве

Фото: Getty Images

Уявіть, що ваша мрія вже здійснилася. Програйте ситуацію до кінця та подивіться на неї з погляду зв'язків. Чи все буде так, як вам хочеться? Ця проста вправа дозволить вам відкинути до 70% порожніх мрій та сконцентруватися на тому, що по-справжньому цінно та важливо. Чим менше бажань – тим вища точність прицілу. Коли голова забита безліччю різних бажань, ви просто метаєтеся від одного до іншого, не приділяючи жодному достатньо часу, і в результаті залишаєтеся ні з чим.

3. Правильно формулюйте ціль

Якщо ви ставите собі за мету "заробляти багато грошей" - то ви їх і зароблятимете, але вони будуть швидко і непомітно закінчуватися. Якщо ви поставите метою "вивчати французьку мову" - то ви її і вивчатимете, але навряд чи коли-небудь на ньому заговорите. Натомість поставте собі за мету забезпечити собі високий рівень життя, чітко розуміючи, на що ви будете витрачати зароблені гроші. А у випадку з мовою ваша мета повинна формулюватися "говорити французькою", а не просто вивчати її.

4. Позбавляйтеся думок-вірусів

Той, хто ні в що не вірить, нічого не отримає. Фрази типу "все одно нічого не вийде", "вже надто пізно щось змінювати" небезпечні не тільки для вашої мрії, але і для життя. Слідкуйте за такими думками і відразу знищуйте їх у своїй голові, замінюючи на протилежні. Використовуйте стратегію Уолта Діснея, послідовно чергуючи у собі ролі Мрійник, Реаліст, Критик.

5. Ідіть вперед, не поспішаючи

Фото: Getty Images

Ми часто ставимо перед собою завдання глибокого масштабу і відчайдушно через те, що не можемо їх виконати. Не варто сумувати про те, що неможливо отримати все й одразу. Ви не зможете подолати велику дистанцію величезним стрибком. Зате невеликі кроки дозволять не тільки рухатися вперед, а й рівномірно витрачати сили без перенапруги та втоми.

Розділіть шлях на кілька відрізків. Опанувати знання можна, якщо присвятити читанню хоча б 30 хвилин на день. Зберегти здоров'я можна, приділяючи 15 хвилин гімнастиці або бігу. Щоб розібратися в сотні проблем, складіть розклад і вирішуйте в день по 2-3. І вже за кілька днів цей список помітно зменшиться. Навіть маленький крок у правильному напрямку наблизить вас до мрії. Тому не потрібно недооцінювати свої навіть маленькі перемоги та зусилля. Нетерпіння – ворог тріумфу.

6. Зробіть слабкі сторони своєю перевагою

Навчіться себе хвалити і подивіться на себе збоку. Можете попросити своїх друзів та родичів описати вас. Але тільки щоб вони використовували не одне слово-характеристику типу "мила", "красива", а хоча б у кількох реченнях. Сприймайте цю інформацію не як лестощі, як факти. Таким чином ви побачите, що ваші слабкі сторони тільки у вас у голові і, можливо, ви надто вимогливі та самокритичні.

7. Забудьте про страх змін

Фото: Getty Images

Зміни та вихід із зони комфорту – це завжди важко. Але щоб прийти до них, можна виконати вправи на опрацювання вашого страху. Наприклад, ви довго боялися влаштуватись на нову роботу, але вам дуже хотілося. Візьміть аркуш паперу і пропишіть, що буде, якщо ви підете туди, і що станеться, якщо не зробите цього. Так ви не тільки опрацюєте свій страх, але й прорахуєте ризики, убезпечите себе від можливих невдач.

8. Навчіться цінувати та підтримувати себе самостійно

Деяких у дитинстві батьки нагороджували за добрі оцінки та поведінку. А зараз спробуйте самостійно похвалити себе за маленькі перемоги, чи це ранкова зарядка, чи кілька скинутих кілограмів. Побалуйте себе новою сумочкою за те, що ви вже тиждень виокремлюєте час на виконання мрії. І хоч це невеликі кроки, але це те, заради чого варто йти далі, а заохочення дасть стимул до виконання складніших завдань.

9. Навчіться організовувати себе та свій час

Тайм-менеджмент допоможе додати бажання, мрії та цілі у ваше життя. Складіть графік цілей на рік, місяць і тиждень. Плануйте свій день. І не забувайте відпочивати, адже це так важливо, щоби дійти до переможного кінця.

Китайська мудрість говорить "Шлях у тисячу лі починається з першого кроку". Щоб зробити мрію реальністю, потрібно просто встати та йти до неї. І будьте впевнені, що мета виявиться значно ближчою, ніж ви її уявляли.

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин