RU UA
1

Фішингове шахрайство: як не потрапити в руки зловмисників

Суспільство 14:01 - 24 липня 2023

В Україні все частіше фіксують випадки фішингового шахрайства

Фішингове шахрайство: як не потрапити в руки зловмисників

Фішингове шахрайство

Існує багато випадків, коли шахраї проводять свої махінації через мережу Інтернет за допомогою фішингових сайтів. Так вони виманюють у людей дані банківських карток, логіни, паролі та коди. 

Деталі

У Мін'юсті роз'яснили, як не потрапити в руки зловмисників. Там зазначили, за 2022 рік 86% з усіх випадків платіжного шахрайства відбулися саме в мережі Інтернет.

Зловмисники можуть скопіювати дизайн будь-яких ресурсів, на яких користувачі вводять свої банківські дані. Такі сайти можуть бути практично ідентичними зі справжніми вебресурсами відомих магазинів, банків, держустанов чи міжнародних організацій. 

Так, через рекламу в Інтернеті, торговельні онлайн-майданчики, соціальні мережі, месенджери та смс-повідомлення шахраї ширять фішингові посилання. Під час переходу на них люди потрапляють на гачок шахраїв.

Аби уникнути  подібного не переходьте за посиланнями від незнайомців та перевіряйте правильність назви сайту, на який переходите. Варто пам'ятати, адреси справжнього та шахрайського сайтів можуть бути схожими, за винятком декількох символів. Часто зловмисники поширюють фішинг як купівлю/продаж різних товарів чи послуг. 

У Мін'юсті закликають не вводити свої особисті дані та реквізити платіжних карток на незнайомих та підозрілих вебресурсах. Спочатку варто перевірити адресу необхідного вам сайту.

Раніше ми повідомляли, у Мінсоцполітики назвали перелік сайтів, яким варто довіряти щодо виплат. 

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

ГОЛОВНЕ ЗА СЬОГОДНІ
Більше новин