Буковинський урочистий вінок внесли до списку нематеріальної культурної спадщини
Обрядовий вінок з ковилою використовують у весільних обрядах в чотирьох селах Чернігівщини

Буковинський урочистий вінок з ковилою/Фото: Проєкт "Спадщина" БЦКМ
Мінкультури додало Буковинський урочистий вінок з ковилою до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України. Традиція залишилася лише в чотирьох селах.
Деталі
Вінок з ковилою — це вид дівочого головного убору, який використовують як святковий та весільний головний убір. Це спеціальна бісерна коронка чи циліндр, до яких кріплять пучки ковили для декоративного ефекту.
В міністерстві зазначають, цей елемент є важливою складовою весільного обряду у чотирьох селах на Чернігівщині: Рідківцях, Топорівцях, Магалі та Чорнівці.
Згідно з традицією, у такому вінку дружки та наречена ходять запрошувати на весілля. Наразі його також використовують на сучасні свята, як-от День села.
Прародичем цього елемента є "вінок з султанами" Казахстану та вінки з ковилою дівчат-лазарок Софійського повіту Болгарії.
"Етимологічно спорідненими до нього є ключівський вінок з гусячого пір'я, покутський та полтавський вінки з пір'ям павича. Якщо у буковинської нареченої на голові вінок з ковили, обов’язково нефарбованої, то у парубка — пучок фарбованої ковили на капелюсі", — зазначають у міністерстві.
Нагадаємо, що до Національної нематеріальної культурної спадщини увійшли ще 3 елементи.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!