В Україні почали цифровізувати архіви
Усі здані архіви будуть зберігатися в єдиній електронній базі

В Україні цифровізують ахіви / Фото: Pixabay
Данило Гетманцев, Голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики, повідомив, що в Україні почали цифровізацію архівів.
Деталі
Про це він розповів у Telegram.
Багатьом українцям протягом тривалого часу доводилось стикатись з такою процедурою, як "отримання виписки з архіву". Треба було готувати письмовий лист-запит, пояснювати – що саме і з якою метою треба. Згодом – чекати місяцями на відповідь, та й не завжди запитуване відшукувалось, бо десь ховалося у глибині полиць за десятками тек з пожовклими паперами.
Відтепер усі архіви будуть поступово оцифровуватись, накопичуватись, зберігатись і обліковуватись в єдиній електронній базі. Отримати доступ до нього можна буде за кілька кліків.
Поточні документи в електронній формі після закінчення строку їх знаходження у власника також відправлятимуться до Центрального державного електронного архіву. Копії документів, які підлягають постійному чи тривалому зберіганню (понад 10 років), будуть передані разом з електронним документом.
Звісно, це відбудеться не відразу, завтра чи післязавтра, це величезний масив роботи. На першому етапі електронне архівування буде запущено у Міністерстві юстиції, яке щорічно передає на зберігання документи загальним обсягом чверть мільйона (!!!) аркушів паперу А4. Наступний етап масштабування – усі органи державної влади, згодом – підприємства та організації, – написав Гетманцев.
Нещодавно в Україні запровадили електронний кабінет нотаріуса.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!