В українських школах запровадять обов’язкові уроки мінної безпеки
Практикум з мінної безпеки розробляють МОН та ЮНІСЕФ

Мінна безпека стане обов’язковим доповненням до шкільного курсу/Фото: Getty Images
Україна увійшла до переліку країн, найбільш забруднених мінами: приблизно 30% її території є потенційно небезпечними через вибухонебезпечні предмети. У зв’язку з цим Мінна безпека стане обов’язковим доповненням до шкільного курсу «Здоров’я, безпека та добробут».
Деталі
Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні підтвердила, що міни та інші вибухонебезпечні предмети спричинили 100 жертв серед дітей. З огляду на це Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) спільно з Міністерством освіти і науки України розробляють практикум з мінної безпеки, аби кожен школяр знав правила, які зберігають життя та здоров’я. Окрім того, вчителям буде доступний онлайн-курс з викладання мінної безпеки для дітей різних вікових груп.
Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий зазначив:
Освіта має давати дитині корисні знання та навички. На жаль, нині і ще тривалий час в Україні надзвичайно актуальними будуть знання і вміння з мінної безпеки. Завдання дорослих і всієї системи освіти — надати дітям усю можливу інформацію про те, як залишатися в безпеці. Частина вчителів вже активно займається мінною просвітою, але наша мета — охопити кожну школу, кожен клас і кожну дитину
Для вчителів уже доступний посібник з детальними планами, а також презентації для уроків із мінної безпеки, адаптовані для початкової та середньої школи.
5000 освітян, соціальних працівників та представників громадських організацій уже пройшли тренінги від ЮНІСЕФ з навчання дітей мінної безпеки. Вони провели заняття з мінної просвіти для понад 640 000 дітей у різних закладах освіти.
Раніше ми розповідали, як Україна готується до нового навчального року. Пріоритетом є безпека дітей.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!