Медичні сили ЗСУ дали пояснення щодо змін у Переліку хвороб
Ціллю змін є зменшення помилок під час ухвалення рішень щодо ступеня придатності до військової служби

Зміни у Переліку хвороб: роз’яснення представника Медичних сил ЗСУ/Фото: Getty Images
Зміни у Переліку хвороб для оцінки придатності військовослужбовців викликали неоднозначну суспільну реакцію. Заступниця Міністра оборони Ганна Маляр зазначила, що нововведення викликали жваве обговорення, часто неточні трактування, перекручування теми, також не обійшлося без втручання російських підрозділів ІПСО. Медичні сили ЗСУ дали пояснення щодо змін у переліку хвороб.
Деталі
Представник Командування Медичних сил ЗСУ підполковник медичної служби Дмитро Мірошниченко надав роз’яснення ключових аспектів змін у переліку хвороб. Він зазначив, що перелік хвороб побудований на міжнародній класифікації хвороб десятого перегляду, і Україна не може від неї відхилитися.
У Медичних силах ЗСУ зазначили:
Змінилась світова практика, в науці постійно відбуваються зміни щодо діагностики тих чи інших хвороб, захворювань серця, легень, судин тощо
У командуванні зазначили, що Медсили дотримуються класифікаторів МОЗ. У Розкладі хвороб, відповідно, так і лишилися ті хвороби, ті показники, за якими військовослужбовці визнаються придатними, обмежено придатними чи непридатними тощо.
Мірошниченко зазначив, що світові стандарти, світові класифікації допомагають Україні іти в ногу з часом щодо певних вад людини. І якщо вони не мають ніяких хворобливих проявів, а об’єктивні дослідження в межах норми, — то це повноправні члени суспільства, і вони, як всі, можуть виконувати свій військовий обов’язок.
У Медичних силах ЗСУ сказали:
Ми цими змінами вносимо конкретику для наших лікарів, щоб усі максимально однаково трактували положення про військово-лікарську експертизу і щоб мінімізувати кількість помилок під час ухвалення рішень щодо ступеня придатності до військової служби
Раніше ми повідомляли, що ВЛК будуть дізнаватися про усі діагнози та стан здоров’я військовозобов’язаних. Запити ТЦК робитимуть щорічно, перед проведенням приписки до призовних ділянок.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!