RU UA
1

Реабілітаційна допомога: Кабмін запровадив умови ліцензування для мед закладів

Суспільство 20:55 - 06 вересня 2023

Запропоновані зміни мають поліпшити якість та ефективність реабілітаційної допомоги

Уряд запровадив умови ліцензування для медзакладів/Фото:	Getty Images

Уряд запровадив умови ліцензування для медзакладів/Фото: Getty Images

Вперше в історії України запроваджено систему ліцензування сучасної реабілітації у сфері охорони здоров'я. Відповідну постанову прийняв Кабінет міністрів України.

Деталі

Система ліцензування ґрунтується на Законі "Про реабілітацію у сфері охорони здоров'я" та чинних нормативних документах, які регламентують механіку функціонування сучасної реабілітації. 

Постанова передбачає внесення додаткових кваліфікаційних умов до роботи мультидисциплінарних реабілітаційних команд. Зокрема, врегульовує діяльність фахівців, які надають психологічну допомогу — до роботи мають залучатись фахівці, які мають вищу освіту за спеціальностями "Психологія" та/або "Медична  психологія".

Медзаклади, діяльність яких спрямована на надання якісної реабілітаційної допомоги, зобов’язані: 

  • затвердити індивідуальний реабілітаційний план, в якому, зокрема, зазначаються  результати обстеження, реабілітаційний період, місце проведення реабілітації, мета та завдання реабілітації;
  • здійснювати моніторинг та оцінку виконання плану і коригувати його в разі необхідності;
  • забезпечити доступність реабілітаційної допомоги;
  • забезпечити послідовність та своєчасність залучення до процесу реабілітації необхідних фахівців у необхідній кількості;
  • розпочинати реабілітацію з реабілітаційного обстеження пацієнта, визначення наявності або ризику виникнення обмеження повсякденного  функціонування, їх кількісної оцінки;
  • застосувати методи доказовості в реабілітації.

Постанова також відкриває можливість ліцензування фахівців з реабілітації, які не є медичними працівниками, але надають реабілітаційну допомогу. Йдеться про: фізичних терапевтів, ерготерапевтів, терапевтів мови та мовлення й протезистів-ортезистів. Водночас запроваджується ліцензування реабілітаційних закладів, які не є закладами охорони здоровʼя, тобто там не працюють лікарі.

Раніше у Міністерстві охорони здоров’я України пояснили, що насправді не існує професії "реабілітолог". Насправді реабілітація – комплексний процес, у якому неможливо обмежитись лише одним спеціалістом.

Джерело: Кабмін

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

ГОЛОВНЕ ЗА СЬОГОДНІ
Більше новин