Початок нового навчального року у профтехах: рекомендації МОН
Очне навчання дозволено тільки у закладах, що оснащені укриттями

Вступну кампанію продовжено до 1 жовтня/Фото: pexels
Вступну кампанію продовжено до 1 жовтня, однак навчатися у профтехах почалися 1 вересня. Розповідаємо, що потрібно знати учням та викладачам.
Рекомендації МОН щодо організації навчання у профтехах
- Очне навчання дозволено тільки у закладах, що оснащені укриттями, відповідно до вимог і залежно від безпекової ситуації в населеному пункті. Проте теорію можуть викладати дистанційно з використанням платформи "Професійна освіта онлайн".
- Якщо в укритті закладу недостатньо місця для розміщення всіх студентів і працівників одночасно, очне навчання пропонують організувати позмінно.
- Практичні заняття проводитимуть у майстернях, лабораторіях і на підприємствах. Якщо такої можливості немає — у майстернях і лабораторіях інших профтехів (зокрема в інших областях) або онлайн. Частину практики, яку неможливо виконати, рекомендовано перенести на період після закінчення воєнного стану.
- Якщо організація освітнього процесу в закладі неможлива через воєнні дії, МОН рекомендує укласти угоди про співробітництво із закладами-партнерами, попередньо узгодивши це рішення з місцевими органами управління освітою.
- Для студентів з особливими освітніми потребами мають бути розроблені індивідуальні навчальні плани.
- Для психологічної підтримки учнів і викладачів потрібно організувати спеціальні заходи і тренінги, а також тренування у разі надзвичайних ситуацій.
Раніше ми писали, що в українських школах запровадять обов’язкові уроки мінної безпеки. Практикум з мінної безпеки розробляють МОН та ЮНІСЕФ.
Джерело:
МОН
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!
ГОЛОВНЕ ЗА СЬОГОДНІ