Як ефективно спілкуватись з державними органами щодо доступу до публічної інформації
Центр демократії та верховенства права спільно з Мінкультом підготували 5 простих порад

Як ефективно спілкуватись з державними органами щодо доступу до публічної інформації/Фото: unplash
Сьогодні відзначають День доступу до інформації.
З цієї нагоди Мінкульт опублікував 5 порад, щоб ефективно спілкуватись з державними органами щодо доступу до публічної інформації.
Деталі
1. Знайте свої права.
Ви маєте конституційне право вільно зберігати, збирати та поширювати інформацію: усно чи письмово або у інший спосіб на свій вибір.
2. Знайдіть розпорядника. Шукайте в інтернеті, хто є розпорядником інформації, яку ви запитуєте. Багато публічної інформації можна знайти на офіційних вебсайтах.
3. Розумійте різницю між запитом та зверненням. Якщо хочете отримати створену та зафіксовану інформацію - пишіть запит. Якщо потрібна інша інформація, роз'яснення, виконання будь-яких інших дій, пишіть звернення.
4. Обирайте комфортний спосіб отримання інформації. Закон дозволяє обирати на власний досвід спосіб отримання інформації, як у письмовій, так і у іншій доступній формі: факсом, телефоном, електронною поштою.
5. Оскаржуйте дії або бездіяльність. Навіть дотримавшись усіх умов в оформленні запиту, ви можете отримати відмову. Але ви можете її оскаржити. А також звернутися за відшкодуванням моральної чи матеріальної шкоди.
Раніше ми писали, як відновити пенсійне посвідчення — пояснює Мінсоцполітики.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!