82-га роковина трагедії: Україна вшановує пам'ять жертв трагедії Бабиного Яру
Сьогодні День пам’яті трагедії Бабиного Яру – одного з найжахливіших символів Голокосту

Сьогодні українця вшановують пам'ять жертв трагедії Бабиного Яру/Фото: Getty Images
У 1941 році впродовж двох днів, 29-30 вересня, в окупованому нацистами Києві було проведено перший масовий розстріл беззбройного цивільного населення. В Україні вшановують пам’ять тисяч невинних жертв.
Деталі
Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук зазначив, що це був жахливий свідомий злочин, свідоме знищення людей за національною ознакою. Усі ці роки світ пам’ятав страшну сторінку історії з розумінням, що зло більше ніколи знову не відродиться.
Стефанчук зазначив, що сьогодні ми знову спостерігаємо, як російські терористи вдаються до масових розстрілів, масових катувань та поховань. Він сказав:
Сьогодні ми вшановуємо памʼять тисяч невинних жертв і закликаємо світову спільноту бути обʼєднаними. Обʼєднаними у протистоянні зі злом і консолідованим у притягненні до відповідальності за всі скоєні злочини
У КМВА зазначили, що зараз на Бабин Яр падають уламки ракет, посланих московським режимом на мирних українців. В окупованих українських містах відбуваються масові страти, вбивства з особливою жорстокістю, фізичні та моральні тортури, спалювання тіл з метою приховати свої злочини, викрадення та вивезення людей, зокрема дітей.
Росія знову принесла війну і геноцид на українську землю. Нацизм в рф відроджується в рашизмі, сповідуючи ту ж саму політику та застосовуючи практично ті ж самі методи — загарбувати, вбивати, нищити, брехати, і знову нищити докази і свідків своїх лиходійств.
У КМВА зазначили, що Бабин Яр, і як і сучасні докази геноциду рашистів, мають слугувати світові застереженням про небезпеку від ненависті, расизму, міжнаціональної ворожнечі, переслідування та знищення людей за етнічною, політичною, релігійною або іншими ознаками.
Омбудсман Лубінець Дмитро наголосив, що трагедія у Бабиному Ярі – наслідок людської інтолерантності та жорстокості. Спогад про цю сторінку історії служить нам згадкою про важливість поваги до людини, незалежно від її походження, віросповідання чи переконань.

Вінницький міський голова Сергій Моргунов нагадав, що у Вінниці теж був "Бабин Яр". У період окупації нацисти здійснили не одне масове знищення євреї, які жили у місті. Лише 19 вересня 1941 року в районі П’ятничанського лісу було розстріляно близько 10 тисяч мирних жителів.
Бабин Яр – найвідоміший в Україні символ Голокосту. Під час окупації Києва, у ході Другої світової війни, фашисти розстрілювали на цьому місці людей щоденно понад два роки поспіль. За цей час було знищене практично все єврейське населення міста. А ще вбиті тисячі українців, ромів, караїмів інших національностей. Бабин Яр - уособленням нацистської політики масового знищення населення.
Документальну спадщину "Бабин Яр" додали до Міжнародного реєстру Програми “Пам’ять світу” ЮНЕСКО. Біля Символічної синагоги відбулося офіційне вручення сертифікатів, яке провели Державна архівна служба України та Меморіальний центр Голокосту “Бабин Яр”.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!