RU UA
1

У Міністерстві юстиції розповіли про порядок стягнення аліментів

Суспільство 12:43 - 29 вересня 2023

Розповідаємо, який мінімальний гарантований розмір аліментів та як відбувається процес їх стягнення з безробітної особи

Особливості виконання рішень про стягнення аліментів/Фото: Getty Images

Особливості виконання рішень про стягнення аліментів/Фото: Getty Images

Матеріальне утримання дитини  – один із найголовніших та найважливіших обов’язків батьків. Втім, нерідко батьки намагаються ухилитись від сплати аліментів на утримання власної дитини. У Міністерстві юстиції нагадали про порядок стягнення аліментів.

Деталі

В умовах воєнного стану виконання судових рішень про стягнення аліментів забезпечується у встановленому законодавством порядку. Виконавець повинен стягувати з боржника аліменти у розмірі, визначеному виконавчим документом, але не менше мінімального гарантованого розміру, передбаченого Сімейним кодексом України.

Розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини. Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Якщо боржник отримує дохід — виконання рішень здійснюється шляхом утримання аліментних сум із заробітної плати, пенсії, стипендії та інших його доходів.

Необхідно зазначити, що основними проблемами невиконання судових рішень про стягнення аліментів є відсутність у боржників коштів та майна, на яке можливо звернути стягнення. Якщо у боржника відсутні доходи і він не працює, поряд з тим у виконавця відсутні відомості про сплату аліментів, він нараховуватиме заборгованість, виходячи із середньої заробітної плати працівника для даної місцевості.

За ухилення від сплати аліментів на дитину українське законодавство передбачає як цивільну, адміністративну, так і кримінальну відповідальність. Також за несплату аліментів у відсотках від суми заборгованості до боржників застосовуються такі штрафи:

  • понад 1 рік – 20%;
  • понад 2 роки – 30%;
  • понад 3 роки – 50%.

Органи державної виконавчої служби можуть відповісти на іншу питання, що стосуються аліментів телефоном гарячої лінії: 0 800 356 917. Дзвінки для заявників в межах України безкоштовні.

Якщо ви не сплачуєте вчасно аліменти на дитину – будьте готові до різного роду обмежень. Одним із дієвих способів впливу на боржників є загроза накладення фінансових санкцій, які полягають у вигляді штрафів.

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

ГОЛОВНЕ ЗА СЬОГОДНІ
Більше новин