Що таке "невидимі поранення" і як підтримати військових: рекомендації психологів і волонтерів
Відновлення військовослужбовців, які побували на фронті, потребує часу і терпіння

Як підтримати військових / Фото: t.me/mkipu
"Невидимі поранення" не всі можуть пережити самостійно. У деяких ситуаціях потрібна допомога професійних фахівців у галузі психічного здоров'я.
Деталі
До таких травм належать тривожність, думки про суїцид і депресія. На фронті їх отримати можна через надмірні переживання під час бойових дій, сильну втому, страх за життя в умовах війни та навіть будучи свідком жорстоких сцен.
Також до "невидимих поранень" призводить підступ, адже вибухова хвиля шкодить організму, хоча й не залишає слідів на тілі. Через контузію в потерпілого можуть спостерігатися:
- Різкі перепади настрою;
- Дратівливість;
- Дзвін у вухах;
- Головний біль.
Психічне здоров'я можна відновити в сімейному колі та за підтримки близьких людей, але вони мають усвідомлювати, що на це потрібен час і звернення до фахівця за потреби.





Не варто чинити тиск на військовослужбовців, які повернулися з фронту. Якщо хочете надати їм допомогу, то пропонуйте її обережно і максимально коректно.
Якщо через 2-3 місяці симптоми "невидимих поранень" не минули, тоді можна звернутися на лінію кризової допомоги та підтримки Українського ветеранського фонду при Міністерстві ветеранів за номером 0 800 33 20 29.
Раніше ми дізналися, як українські морські дрони змінили ситуацію в Чорному морі.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!