В Україні стартує акція "16 днів проти насильства"
Попередити та подолати проблему насильства щодо дітей можна лише за умови комплексного міжвідомчого підходу

В Україні проведуть заходи спрямовані на запобігання та протидію домашньому насильству/Фото: Слов'янська МВА
Щорічно, з 25 листопада до 10 грудня, у всіх регіонах України проходе Міжнародна інформаційна акція "16 днів проти насильства". В рамках акції проводяться заходи, спрямовані на привернення уваги громадськості до актуальних проблем: запобігання та протидії домашньому насильству та торгівлі людьми, а також активізація діяльності державних установ і громадських об’єднань задля поєднання зусиль щодо захисту прав людини.
Деталі
Насильство – це застосування силових методів або психологічного тиску за допомогою погроз, свідомо спрямованих на слабких або тих, хто не може чинити опір, тобто будь-яке застосування сили щодо беззахисних. Однією з найбільш розповсюджених форм порушення прав людини у світі є жорстоке поводження з дітьми.
Проблема насильства над дітьми свідчить про необхідність ретельного вивчення й розробки профілактичних заходів, спрямованих на її вирішення, оскільки діти є найбільш незахищеною, найуразливішою й майже повністю залежною від дорослих частиною суспільства. Без подолання цього згубного явища неможливо створити умови для повноцінного розвитку дитини, реалізації її особистості.
Найбільш поширеними в сімейних стосунках є психологічне насильство: грубість, приниження одне одного, а також фізичне насильство, зокрема побиття. Жорстоке поводження з дітьми є найбільш прихованою формою насильства, оскільки в Україні немає достовірної статистики про реальні його прояви. Проблема насильства над дітьми винесена з розряду приватної проблеми родини на державний рівень.
Права та інтереси дитини повинні бути пріоритетними у будь-яких відносинах та в роботі установ, які стосуються дитини. Служба у справах дітей Слов’янської міської військової адміністрації систематично проводить з сім’ями заходи, які спрямовані на:
- попередження розвитку чинників ризику виникнення насильства щодо дітей;
- формування в суспільстві ненасильницького світогляду, культури толерантності та чуйності (у тому числі – ґендерної);
- неприйняття насильницької моделі виховання дітей та насильницьких стосунків між людьми загалом.
За умови комплексного та компетентного підходу до попередження цього явища, своєчасного виявлення та подолання чинників, що призводять до насильства, реабілітації його жертв та корекційній роботі з агресорами можна мінімізувати прояви насильства у суспільстві загалом та щодо дітей зокрема.
Раніше Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко розповів про методи протидії домашньому насиллю та які кроки у цьому напрямку роблять органи системи МВС. Він зазначив, що зараз українці дуже напружені, контроль за дітьми послаблюється в багатьох сім’ях.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!