7 способів швидко розбагатіти
Експерти розповідають, як примножити свої статки
Як швидко розбагатіти: поради експертки / Фото: Pixabay
Хочете дізнатися, як заробляти гроші, розбагатіти і прискорити свій шлях до фінансового успіху? Поговоріть з Вівіан Ту. Вона – 29-річний натхненник YourRichBFF. Її місія? "Перетворити фінанси на розвагу".
Деталі
У колишнього трейдера JP Morgan з'явилися мільйони підписників, які звертаються до Ту за розумними і простими фінансовими порадами. Вона також посіла 46 місце у списку найкращих творців Forbes 2023 року. Нещодавно доблесть Ту у сфері фінансової грамотності була відзначена на церемонії нагородження TPG Awards 2023. На цьому щорічному заході, організованому The Points Guy, надійною медіаплатформою, орієнтованою на максимізацію вражень від подорожей при мінімізації витрат, було відзначено 22 лауреати за їхню прихильність до інновацій у п'яти ключових галузях: кредитні картки, авіакомпанії, готелі, круїзи та загальні подорожі. The Points Guy також відзначив вплив подорожей на світ своєю категорією "Змінювач", вшановуючи людей, які надихають на зміни.
Ту отримала нагороду "Інфлюенсер року наступного покоління", що є визнанням її зусиль, спрямованих на те, щоб зробити фінанси доступними та цікавими для наступного покоління.
Керолайн Інгліш, директорка з соціальних мереж та бренду The Points Guy, розповілав інтерв'ю, чому бренд вирішив привітати підхід Ту:
У TPG ми віримо, що можливість подорожувати та пізнавати світ нерозривно пов'язана з фінансовою грамотністю. Саме тому ми вшановуємо Вівіан Ту в номінації "Інфлюенсер року наступного покоління". Можливо, вона не є традиційною "мандрівною" особистістю, але вона, безсумнівно, втілює наш посил.
Саммер Халл, директор з контенту в The Points Guy, ще більше підкреслила нерозривний зв'язок між фінансовою грамотністю та життєвим досвідом:
Інвестиції, кредити (і винагороди за кредитними картками!) та фінансова грамотність можуть відкрити деякі з найбільш корисних частин життя. Вівіан Ту робить навчання контролю над своїм фінансовим життям цікавим та актуальним.
Розмірковуючи про нагороду, Ту відзначила її важливість у розриві шаблонів:
Я думаю, що найсильніше в цій нагороді Next Gen Award те, що історично склалося так, що фінанси та фінансові послуги були створені старими багатими білими чоловіками. І вони завжди мали контент, впливові голоси та інформацію. Але протягом тривалого часу люди, які не знають, що таке фінанси та послуги, не мають доступу до них. Люди, схожі на мене, жінки, молодь, ЛГБТ-спільнота, іммігранти, люди з низьким рівнем доходів – всі ці маргіналізовані групи ніколи не отримували цього справедливого струсу.
Шлях Ту від трейдера з 600 000 доларів на рік на Уолл-стріт до сенсації у сфері фінансів , яка заробляє 3,5 мільйона доларів на рік (згідно зі списком Forbes Top Creators List), був, за її словами, "однією великою щасливою випадковістю". Вона почала свою кар'єру як трейдер з акцій в JP Morgan, а потім вирішила залишити фінанси заради роботи у світі технологій та медіа. Її досвід фінансового експерта став очевидним навіть у нових починаннях.
Я відчайдушно потребувала нових друзів і почала ділитися своїм особистим досвідом з кількома новими колегами. Як тільки хтось дізнавався, що я прийшла з Уолл-стріт, одразу ж оичнав запитувати: "Чи можете ви допомогти мені? Або у що мені варто інвестувати?"
Перехід до соціальних мереж був випадковим. Щоб ширше поділитися своїми фінансовими знаннями, 1 січня 2021 року вона зняла своє перше відео.
Я не хочу сказати, що це був жарт, але це був свого роду саме він. Я просто сказала: "Гей, я бачу багато поганої інформації, яка зараз поширюється навколо". Це був розпал пандемії. 15-річні хлопці сиділи в підвалах своїх мам і переконували людей вкладати свої зарплатні чеки в біткоїни та дзвінки на Tesla. І я сказала: "Хлопці, ніхто, хто насправді розуміється на фінансах, ніколи б так не вчинив".
Це відео набрало три мільйони переглядів, а до кінця тижня Ту мала 100 000 підписників. Її підхід став хітом, який продовжує приваблювати мільйони підписників: спрощення складних фінансових тем.
Якщо ви не можете пояснити щось п'ятикласнику, ви не можете пояснити це взагалі. Ви насправді цього не розумієте. А я можу пояснити досить складні теми, не використовуючи складних слів. Я використовую приклади, з якими може ознайомитися кожен, хто прожив один день свого життя, чи то покупки в продуктовому магазині, чи вибір кольору лаку для нігтів у салоні.
Рішення Ту ділитися веселими та зрозумілими фінансовими порадами в соціальних мережах викликало резонанс. Через свої платформи, включаючи подкаст "Networth and Chill", інформаційний бюлетень "enRiched" та вірусні акаунти в Instagram і TikTok, Ту пропонує практичні фінансові поради у відчутній і доступній формі.
Ту також планує випустити книгу "Багатий AF", яка вийде 26 грудня, і яка має на меті надати план для тих, хто не знає, з чого почати свою фінансову подорож.
Я сподіваюся, що [люди] зможуть взяти цю книгу, прочитати її від першої до останньої сторінки і відчути себе більш впевненими, більш спроможними і готовими до фінансової подорожі та скористатися усіма перевагами, які може запропонувати життя.
Тут Ту ділиться сімома порадами, як швидко розбагатіти.
Порада 1: Відкрийте високоприбутковий ощадний рахунок
Вівіан Ту пристрасно відстоює трансформаційний потенціал високодохідних ощадних рахунків.
Немає жодної причини, чому хтось повинен мати стандартний ощадний рахунок, коли ви можете буквально заробити більше, відкривши високодохідний.
Проводячи аналогію з вибором залів очікування в аеропорту, вона порівнює рішення з вибором кращого варіанту, в даному випадку, високодохідного ощадного рахунку зі значно вищою середньорічною прибутковістю.
Уявіть, що ви в аеропорту і обираєте між двома залами очікування. В одному залі подають сумні трохи вологі бутерброди, а в іншому є гарячий шведський стіл. Який з них ви оберете? Ви підете до зали з кращою їжею. У залі з гарячим шведським столом, ймовірно, є кращі місця для сидіння і, можливо, швидший WiFi, чи не так? Оскільки обидві ці зали рівноцінні, вам нічого не коштуватиме вхід, ви оберете кращий варіант. Саме так працюють високоприбуткові ощадні рахунки".
Порада 2: Попросіть про підвищення
Фінансова філософія Ту кидає виклик хибній думці, що скорочення витрат є єдиним рішенням.
Я думаю, що ми часто пестимо цей міф про те, що тост з авокадо, щоденний лате в Starbucks або підписка на Netflix є причиною того, що ми не можемо дозволити собі будинок. Це не так. Зменшення витрат – це лише половина рівняння.
За словами Ту, інша половина, і часто більш дієва, полягає у збільшенні доходу. Її порада чітка:
Моя головна порада – завжди просити про підвищення зарплати на 10-15% щороку.
Порада 3: Інвестуйте з розумом
Ту розвіює міф про те, що інвестувати можуть лише багаті, і наголошує на трансформаційній силі інвестицій.
Існує міф, що тільки багаті люди інвестують. Це неправда. Як ви думаєте, як ці багаті люди розбагатіли? Інвестування – це справді світове диво, тому що воно дозволяє вам бути однією людиною з домогосподарством на два доходи.
Філософія Ту ґрунтується на ідеї, що час у поєднанні зі складними відсотками є основою фінансового зростання.
Не тільки ви можете наполегливо працювати заради своїх грошей, але й ваші гроші можуть наполегливо працювати заради вас, і дуже важливо інвестувати рано і часто. Не існує такої речі, як вибір ідеального часу для інвестування на ринку, розрахунок часу на ринку та вибір ідеальної інвестиції кожного разу. Йдеться скоріше про диверсифікований портфель, який інвестується протягом тривалого періоду часу, тому що саме час дозволяє працювати складним відсоткам. Це означає, що ваші гроші можуть зростати, і саме так ви забезпечите собі дійсно комфортне майбутнє і дійсно комфортну пенсію.
Порада 4: Говоріть про гроші
Відійшовши від традиційної думки, що обговорення грошей – це табу, Ту виступає за відкриті розмови про фінанси серед друзів. Вона вважає, що такі дискусії сприяють кращому розумінню, що призводить до більш ефективних стратегій ведення переговорів.
Довгий час вважалося табу, грубим або непристойним говорити з друзями про гроші, але це не так. Ви краще розумієте, на що ви заслуговуєте, і тому можете бути більш ефективним переговірником, коли просите про підвищення зарплати. Ви можете ефективніше працювати з орендодавцем, щоб отримати орендну плату, яку ви хочете платити. Ви просто можете платити і витрачати менше, заробляти і отримувати більше за свої гроші, і ви просто отримуєте більше задоволення від життя, а такі розмови допомагають зробити прозорість оплати праці та фінансову прозорість набагато більш поширеною. Єдине, що від цього страждають корпорації. Очевидно, що вони не хочуть, щоб ми це робили, але я думаю, що ми повинні це робити.
Порада 5: Займайтеся побічним бізнесом
Ту є палким прихильником побічних заробітків, розглядаючи їх як засіб отримання додаткового доходу.
Я дуже за підробіток. Я б сказала, що ви повинні використовувати свою роботу з 9 до 5, щоб фінансувати роботу з 5 до 9, поки не стане зрозуміло, що все може бути навпаки.
Вона заохочує використовувати роботу з дев'ятої до п'ятої для фінансування улюблених проектів у неробочий час.
Підробіток може поставити вас у ситуацію тимчасового дискомфорту, щоб заощадити на тимчасову мету, і це дійсно дозволить вам зробити більше з вашими грошима і отримати більше від життя. Крім того, якщо ваш підробіток починає приносити значні прибутки, я б порадила спробувати поєднувати його з основною роботою якомога довше, доки не стане абсолютно зрозуміло, що ваш підробіток все ще здатен підтримувати ваш спосіб життя в тому вигляді, в якому він є зараз, перш ніж ви приймете рішення про його припинення.
Порада 6: Виплачуйте борги
Ту підходить до поняття боргу з прагматичним мисленням.
Моє головне правило полягає в тому, що борг – це не слово з чотирьох літер. Борг не є морально добрим чи поганим, він нейтральний. Це інструмент.
Ту вводить правило 7%, закликаючи людей надавати пріоритет боргам з відсотковою ставкою вище 7%.
Коли йдеться про борги, я раджу використовувати правило 7% – ранжуйте кредити від найвищої до найнижчої відсоткової ставки і в першу чергу виплачуйте борги, що перевищують 7%, тому що ці борги зростатимуть швидше, ніж будь-які інвестиційні прибутки, які ви, ймовірно, зможете отримати. Тому має сенс виплатити цей борг якомога швидше, наскільки це можливо. Після цього ви можете продовжувати повільно і стабільно виплачувати борг, а потім почати інвестувати.
Але ось наступна частина виплати боргу – ви не хочете виплачувати занадто багато.
Коли вартість запозичень низька, краще взяти додаткові кошти, які ви могли б використати для швидшого погашення боргу, і вкласти їх в інвестиції, тому що історично за останні 40-60 років, якщо ви інвестуєте в диверсифікований портфель індексних фондів, які відстежують більш широкий ринок, індекс S&P 500 приносив прибуток десь від 8 до 10% щороку. Це не означає, що так було кожного року, але в середньому так і було. У деякі роки повертається 25%. У деякі роки - 5%, але в довгостроковій перспективі вам буде краще інвестувати ці додаткові кошти, ніж швидше виплачувати кредит.
Порада 7: Використовуйте кредитні картки з розумом
Ту висловлює свій ентузіазм щодо максимізації винагород і балів за кредитними картками, роблячи дії, які ви вже робили раніше.
Я велика шанувальниця карток, тому що ви отримуєте щось за те, що робите те, що ви все одно збиралися зробити, і за що не збиралися отримувати винагороду.
Ця стратегія, за її словами, дозволяє вам залишати більше грошей у кишені, використовуючи бали для подорожей, вражень, номерів у готелях або навіть для повернення готівки.
Але водночас Ту радить не закривати свої найстаріші кредитні картки. Спираючись на власний досвід, вона ділиться наслідками закриття своєї найстарішої кредитної картки, що призвело до значного падіння її кредитного рейтингу.
Коли я почала заробляти реальні гроші, я почала претендувати на отримання цих наворочених кредитних карток з кращими балами та іншими перевагами. І я подумала, що краще і розумніше буде закрити мою найстарішу кредитну картку, яка майже нічого мені не пропонувала. Але коли я закрила її, це скоротило мою кредитну історію, і мій кредитний рейтинг впав на 60 пунктів, тому що ваш кредитний рейтинг базується на ряді факторів, у тому числі на тривалості вашої кредитної історії.
Нещодавно ми розповідали, як обрати штучну ялинку, щоб не викинути гроші на вітер.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!