ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

Україна просить МАГАТЕ перевірити інформацію про пошкодження дизельного резервуара на ЗАЕС

Суспільство 19:13 - 27 березня 2025

На сьогодні станція управляється стороннім персоналом, який не має на те спеціальної ліцензії

Фото: iaea.org

Фото: iaea.org

Україна звернулася до МАГАТЕ з проханням перевірити інформацію про пошкодження дизельного резервуара на окупованій росією Запорізькій АЕС і оцінити наслідки можливої аварії, повідомив речник Міністерства закордонних справ Георгій Тихий.

Деталі

Вчора я повідомляв про пошкодження дизельного резервуара на ЗАЕС. Ми оперативно звернулися до МАГАТЕ з проханням перевірити інформацію і оцінити наслідки можливої аварії через ту місію, яка безпосередньо перебуває на окупованій ЗАЕС. І ми очікуємо зараз повідомлень, апдейтів від МАГАТЕ з цього приводу

За словами Тихого, також українська сторона обговорює з МАГАТЕ те, що аналогічні випадки будуть й надалі виникати на окупованій ЗАЕС, зважаючи на те, що управління станцією проводиться не ліцензованим, стороннім персоналом.

Якщо вже йдеться про персонал, то хочу наголосити: ми відкрили окремий трек, є з МАГАТЕ, гуманітарний, де обговорюємо можливість повернення на підконтрольну територію полонених і незаконно ув'язнених співробітників ЗАЕС.

Україна бореться за всіх своїх людей, цивільних і військових, і співробітників ЗАЕС. Це частина нашого діалогу

Тихий 26 березня повідомив, що МЗС отримало повідомлення про пошкодження дизельного резервуара на окупованій росією ЗАЕС.

Розлитого палива вистачило б для живлення аварійних генераторів станції на 25 днів

Георгій Тихий відкинув російські маніпуляції щодо домовленості про відновлення Чорноморської зернової ініціативи та наголосив, що морське перемир’я стосується всіх українських портів чорноморського регіону.

Речник зазначив, що на зустрічі у Саудівській Аравії Україна і США погодили припинення вогню у Чорному морі, воно стосується і цивільного судноплавства, і портів.

Також він наголосив, що переміщення росією своїх військових суден за межі Східної частини Чорного моря буде вважатися порушенням духу цієї домовленості.

Йдеться саме про припинення ударів по цивільних суднах і портах. Під портами ми розуміємо всі українські порти чорноморського регіону, чорноморської зони, що охоплює не лише порти Одеси, а й порти, які є на річках, що впадають в Чорне море

За його словами, рф "намагалася вводити в оману міжнародну спільноту" та представити ініціативу щодо припинення вогню як відновлення Чорноморської зернової ініціативи.

Хочу чітко заявити: це не відповідає дійсності. Жодного відновлення Чорноморської зернової ініціативи. Це не коректно… В нинішній домовленості не йдеться нічого про якісь інспекції суден. Ніхто ні про що подібне не домовлявся. Україна вже достатньо довгий час сама забезпечує морський транзит завдяки Силам оборони України

Речник зазначив, що в наступні дні й тижні буде видно, чи рф дотримується припинення ударів, у тому числі по портовій інфраструктурі.

Американські партнери також мають це побачити

В МЗС підкреслили, що на сьогодні ще триває робота з контролю над припиненням вогню.

Загалом відповідальність несуть США як сторона, що фасилітувала ці домовленості, контроль за припиненням вогню. Але також є важливим залучення третіх сторін до цього. На сьогоднішній день є технічні можливості контролювати режим припинення вогню. Обговорюється низка різних інших можливостей. Ця робота зараз перебуває в процесі

Нагадуємо, у Харкові доцент одного з ВНЗ чекав "звільнення" міста росіянами.

Джерело: interfax.com.ua

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин