Чому маленькі собачки агресивніші за великих
Чотири речі, що ламають псам психіку

Чому маленькі собачки агресивніші за великих/Фото: pexels
Якщо вам здалося, що маленькі собачки агресивніші за великих — вам не здалося. Це підтвердили дослідження. У 2021 році в університеті Хельсінга вивчили поведінку 9000 собак. Як виявилося, розмір має значення — дрібні собаки частіше проявляли агресивну поведінку, ніж песики середнього та великого розміру.
Деталі
Але чому цей взаємозв'язок з'явився в принципі?
По-перше, тому що маленькі собачки — маленькі. Вага дрібних порід коливається від 1,5 до 5 кілограмів. При цьому вага вовка в 30-80 кілограм дозволяє припустити, що й собачі предки коротунів важили приблизно стільки ж. Ви лише уявіть: за якісь 20-40 тисяч років собаки зменшилися у 20(!) разів.
Екстремально швидке зменшення собак, само собою, позначилося на їхній психіці. В очах дрібної собачки все навколо здається величезним і страшним просто за замовчуванням. Але від зміни габаритів сутність мініпесиків не змінилася. Вони залишилися хижаками. І поводять вони себе так, як належить хижакам — кусають все, що здається їм небезпечним.
Друга причина — ніхто не сприймає таких песиків серйозно. Зараз модно говорити про особисті кордони. Так от, у маленьких порід їх немає. Хто завгодно може їх схопити, погладити, потискати, навіть якщо пес цього не хоче. Вони фізично не можуть дати відсіч!
При цьому пес відкрито висловлює своє небажання. Собаки не кусаються просто так. Перед нападом тварини всіма способами повідомляють про свій дискомфорт: відводять погляд, витріщають очі, прибирають голову, часто облизуються, тремтять, намагаються піти, напружуються, гарчать. Але всі випади підіймаються на сміх: все одно кишенькова собака жодних серйозних травм не завдасть. Єдине, що залишається нещасному цуцику, від слів переходити до дії — кусати й нападати.
Третя причина — невихованість, як самих господарів, так і вихованця. Навіть найадекватнішу дрібноту зі стабільною психікою можна зіпсувати неграмотним дресуванням або відсутністю такого. Тримати велику шалену собаку, що не слухається команд, — небезпечно. Але маленькі породи загрози для життя не несуть. А отже, переважна більшість забиває на їхнє навчання! Часом господарям навіть потішно бачити, як їхній малюк кидається кусати людей та інших собак. А що, «захисник» же!
Остання причина за списком, але не за значенням — горе-селекціонери. У великих собак нестабільна психіка — брак, що викреслює з розведення. Але на агресію маленьких порід часто закривають очі. У них немає робочих якостей як таких, вся увага заводчиків сконцентрована на екстер'єрі. Простіше кажучи, яка різниця, що у цієї собаки в голові, якщо окрас бомба!
Ось і виходить, що люди заводять мікропесиків тому, що вони милі й модні. Але навіть не намагаються розібратися, що ж відбувається на тому кінці повідка.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!