TikTok у США: чи заборонять соцмережу? Аналізує Ярослав Железняк
Ярослав Железняк розповідає про думки американців та про те, в який країнах соцмережа вже заборонена
TikTok у США: чи заборонять соцмережу / Фото: Bing
Інформація про ідею заборони соціальної мережі TikTok в США не одноразово з'явилась в різних ЗМІ. Чи заборонять роботу додатку в Америці, спробував пояснити Ярослав Железняк.
Деталі
Для початку Залізний Нардеп в своєму Telegram-каналі поділився результатами опитування самих американців щодо TikTokу.
Ставлення до TikTok:
- Схвалюють: 30%
- Не схвалюють: 53%
TikTok як загроза національній безпеці:
- Так: 38%
- Ні: 34%
Підтримка закону про заборону TikTok:
- Схвалюють: 49%
- Не схвалюють: 28%
Також Ярослав Железняк зазначив, що хоч Трамп виступає проти заборони, настрої серед його прихильників та республіканців щодо додатку досить радикальні.
Що ж стосується Конгресу США та розгляду долі однієї з найпопулярніших зараз соцмереж, то варто звернути увагу на такі аспекти:
- В США намагаються не заборонити додаток, а зобовʼязити продати іншій (не китайській) компанії! Саме цей аспект ЗМІ найчастіше висвітлює неправильно.
- Головна претензія до TikTok це не стільки контент, а саме збір даних про користувача, тому що дані, особливо геолокація, можуть дійсно нести загрозу для безпеки.
Тут для прикладу варто згадати ситуацію, коли за допомогою фітнес-додатків американські військові розсекретили місцезнаходження військових баз, коли бігали навколо них. Тому з 2018 США заборонили використання військовими фітнес-трекерів із геолокацією через ризики національної безпеки. Згодом це призвело до заборони TikTok на пристроях військових США в 2020 році через подібні побоювання щодо стеження.
А доки в США точаться баталії з приводу додатку, деякі країни вже заборонили його функціонування на своїх територіях. У Тайвані додаток заборонено з 2022 року, в Індії – з 2020. А у США закон "No TikTok on Government Devices Act", забороняє встановлювати TikTok на всіх федеральних пристроях з 2022 року.
І найцікавіше: у Китаї сам TikTok не функціонує. Замість нього компанія ByteDance, яка є материнською компанією TikTok, використовує окремий додаток Douyin для користувачів у Китаї. Він має схожий інтерфейс і функціонал, але Douyin працює відповідно до строгих китайських законів про інтернет і цензуру. Ця ситуація є частиною більшої "Великої китайської фаєрволу" – системи цензури, яка регулює інтернет у Китаї.
Раніше ми писали, що YouTube посилить правила для контенту зі штучним інтелектом.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!