RU UA
1

У США вперше випробовують технологію "блокування сонця" для боротьби з глобальним потеплінням

Технології 19:44 - 05 квітня 2024

Дослідники планують висвітлювати хмари над океаном, щоб вони відбивали більше сонячних променів

Хмари над океаном

Вчені пробують висвітлювати хмари, щоб боротися з глобальним потеплінням/Фото: NASA via Getty Images

Підвищення температури на Землі спонукало вчених досліджувати різні методи охолодження планети. Одним з таких методів є блокування сонячних променів за допомогою хмар.  Нещодавно американські дослідники провели перше випробування технології висвітлювання хмар, яка дозволяє відбивати більше сонячного світла та може тимчасово охолодити планету.

Деталі

Цей інноваційний метод геоінженерії називається освітленням морських хмар, і він може дозволити хмарам над океаном відбивати більше сонячного світла назад у космос.

Команда дослідників з Вашингтонського університету провела експерименти, щоб оцінити ефективність своєї технології в районі затоки Сан-Франциско.

Хмари природним чином відбивають сонячне світло в космос. Дослідники намагаються навмисно посилити це природне явище, ефективно відбиваючи більше сонячного світла від нашої планети.

Щоб підвищити яскравість або відбивну здатність, вчені впорскували частинки морської солі (аерозолі) у низько розташовані хмари над океаном. Це, своєю чергою, зменшує кількість сонячного світла, яке поглинає Земля, що призводить до ефекту охолодження. Цей процес повернення сонячної енергії назад у космос іноді називають модифікацією сонячного випромінювання або сонячною геоінженерією.

Команда використовувала спеціальний розпилювач на палубі авіаносця Hornet, щоб випустити в повітря мікроскопічні частинки морської солі. У великомасштабних версіях кораблі будуть оснащені масивними розпилювачами для впорскування частинок у повітря.

Правильний розмір краплі має вирішальне значення для досягнення належної відбивної здатності хмари. Менші краплі – покращують відбивну здатність, а більші краплі – погіршують.

Хоча висвітлювання морських хмар є перспективним, воно не є безпроблемним. Деякі вчені дуже скептично ставляться до цього процесу освітлення хмар, особливо в планетарному масштабі. Цей геоінженерний підхід має потенціал для впливу на кліматичні моделі, включаючи зміни в циркуляції океану та моделі опадів.

Навіть команда, яка займається тестуванням цієї техніки, заявила, що вони вивчають потенційні побічні ефекти цього методу. Вчені працюють над тим, щоб зрозуміти всю сферу застосування цієї технології шляхом ретельного вивчення та аналізу.

За словами дослідників, мета цієї програми – зрозуміти, чи можна передбачувано й надійно освітлювати низькі морські хмари, і якщо так, то як це в різних регіонах земної кулі вплине на температури, опади та клімат як глобально, так і локально, а також будь-які інші можливі побічні ефекти.

Раніше ми повідомляли, що за 80% викидів вуглецю на Землі відповідальні лише 57 національних та приватних компаній.

Джерело: Interesting Engineering

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

ГОЛОВНЕ ЗА СЬОГОДНІ
Більше новин