Сходи і драбина – не перешкода: цей робот рухається за допомогою вимірювальної рулетки. Відео
Інженери надзвичайно винахідливо підійшли до вирішення проблеми подолання роботом різноманітних нетипових перешкод
Цей робот підіймається вертикальними поверхнями за допомогою вимірювальної рулетки/Фото: RoMeLa
Джастін Куан, Мінчжан Чжу та Денніс Хонг з Лабораторії робототехніки та механізмів Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі (RoMeLa) створили приголомшливого робота, який по рівній поверхні рухається за допомогою коліс, а коли на шляху виникають сходи, драбина чи інші металеві перешкоди, через які можна перелізти, він використовує звичайну вимірювальну рулетку.
Деталі
Хоча уже існує багато різних роботів, які можуть підніматися по складних поверхнях, більшість із них використовують або комбінацію вакуумних систем із колесами, або ноги з магнітними ніжками. Однак перші боти часто не можуть подолати навіть відносно невеликі перешкоди, тоді як другі, як правило, повільні та механічно складні.
Ось тут на сцену виходить експериментальний робот EEWOC, який є найкращою ілюстрацією того, що все геніальне – просте.
Перебуваючи на землі чи іншій горизонтальній поверхні, робот пересувається за допомогою простих коліс. Проте, коли настає час лазити, EEWOC вертикально висуває дещо з назвою EEMMMa (пружний розширювальний механізм для мобільності та маніпуляції).
По суті це металева вимірювальна рулетка з двигуном, розташована всередині тіла робота. Працює це так: рулетка висувається вгору з робота, згинається, утворюючи перевернуту U-подібну форму, а потім повертається вниз, щоб прикріпитися до верхньої частини бота. Крім іншого, цей інструмент містить електромагніт із регульованим кутом нахилу, встановлений зверху.
Для підйому EEMMMa подовжує рулетку. Це спричиняє подовження кінцівки (максимальна довжина до 1,2 метра), при цьому кінцевий інструмент завжди залишається на згині у верхній частині. Потім магніт на цьому інструменті захоплює метал, після чого робот підтягується до інструменту, просто змотуючи рулетку. Коли EEMMMa відпускається та знову висувається для наступного етапу підйому, робот залишається на місці на металевій конструкції за допомогою власного магніту, встановленого внизу.
Щоб підніматися вгору та обходити виступи, EEMMMa все ще простягає свою стрічку, але кінцевий ефектор фактично застосовує гальмо, утримуючи стрічку від руху через нього. Це призводить до того, що стрічка збирається в пучок і згинається під прямим кутом, дозволяючи магніту досягти своєї інакше недоступної цілі. Потім бот підтягується до магніту, перекочуючись при цьому через виступ.
EEWOC – дуже компактний робот, він важить всього 2,1 кілограма та має 260 міліметрів у діаметрі. Лазить він зі швидкістю 0,24 метра за секунду, і це робить його одним з найшвидших роботів, які вміють долати вертикальні перешкоди.
Інженери планують оснастити робота декількома EEMMMa, які можна розгорнути в різних напрямках. Вчені також передбачають використання немагнітних захватів EEMMMa, які дозволять йому рухатися по дерев'яних поверхнях чи стінах.
Раніше ми повідомляли, що норвезький стартап Exotek представив чотириколісний інвалідний візок для мандрівок дикою природою Exoquad, який показує, що для пригод та досліджень природи немає обмежень.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!