Ці фантастичні роборавлики можуть об’єднуватися, перетворюючись у робозмію. Відео
Насправді ці металеві кульки з колесами можуть об'єднуватися у безліч різних складніших структур
Інженери створили роборавликів, які можуть об'єднуватися разом/Фото: The Chinese University of Hong Kong
Равлики надихнули вчених на створення нового типу роботів, які можуть функціонувати як окремо, так і об'єднуватися у різноманітні складніші структури.
Деталі
Ці роборавлики є прикладом концепції роєвої робототехніки, яка передбачає створення роботів, що можуть працювати самостійно або як частина групи ідентичних ботів. Такі роботи спілкуються один з одним, координуючи свої рухи, щоб виконати завдання. Такими завданнями можуть бути дослідження поверхонь інших планет, пошук постраждалих після катастроф чи просто проведення розвідки в небезпечних середовищах.
Повітряні та підводні дрони можуть рухатися не лише в боки й вперед назад, але й вгору та вниз. При цьому більшість наземних роботів здатні рухатися лише горизонтально й найменші перешкоди на шляху можуть робити їх ціль недосяжною. Однак все було б інакше, якби існували позашляхові наземні боти, які могли б підніматися один на одного, складаючись у тривимірні конфігурації. Ось тут і з’являється новий робот-равлик.
Вчені з Китайського університету Гонконгу розробили робота, який може самостійно рухатися, але також добре присмоктується до різних поверхонь, коли це необхідно.
Робот має сферичну оболонку з феромагнітного заліза, всередині якої розміщені акумулятор, мікропроцесор та інша електроніка. На нижній частині цієї оболонки є набір гусениць, виготовлених з гуми з вбудованими магнітами. Між двома рейками розташована висувна вакуумна присоска.
Коли робот рухається у "вільному режимі", присоска знеструмлена. Роборавлик може пересуватися як гладкою, так і нерівною поверхнею, а також по таких же роботах, як він сам, завдяки магнітним гусеницям.
Коли бот опиниться на потрібному місці, він опускає й вмикає присоску та фіксується, міцно чіпляючись до іншого робота. При цьому оболонка робота все ще може обертатися без потреби вимикати присоску.
Під час випробувань на відкритому повітрі, проведених на цей час, зграї роботів-равликів працювали разом, щоб виконувати такі завдання, як перелазити по виступах, пробиратися через щілини та формувати єдину роботизовану руку. Хоча для цих експериментів ботами керували дистанційно, є надія, що колись майбутні версії зможуть робити такі речі автономно.
Раніше ми повідомляли, що норвезький стартап Exotek представив чотириколісний інвалідний візок для мандрівок дикою природою Exoquad, який показує, що для пригод та досліджень природи немає обмежень.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!