RU UA
1

Це вам не виноградинку залатати: робот-хірург Sony зашив кукурудзяне зернятко. Відео

Технології 18:03 - 16 травня 2024

Цей робот допоміг перетворити у супермікрохірургів людей, які не були спеціалістами у цій сфері

Це вам не виноградинку залатати: робот-хірург Sony зашив кукурудзяне зернятко. Відео

Робот Sony провів операцію на кукурудзяному зернятку/Фото: Sony

Кілька років тому робот-хірург da Vinci зміг зашити розрізану шкірку виноградинки. Відео процесу зібрало понад 3,5 мільйона переглядів й стало вірусним. Тепер Sony показала свого нового робота-хірурга, який зашиває крихітний розріз на зернятку кукурудзи. Переглядів поки у ролика не так багато, але це далеко не головне.

Деталі

Робот розроблений, щоб допомогти в галузі супермікрохірургії, де хірурги оперують надзвичайно дрібні кровоносні судини і нерви, діаметром менше як 1 мм. Фахівці в цій галузі часто виконують свою роботу, дивлячись у мікроскоп й мають надзвичайно стабільні руки. Тому це ідеальне місце для робототехнічної допомоги.

По суті, це може повністю усунути передумову того, що супермікрохірурги мають бути обдарованими, з надзвичайним контролем над тонкою координацією рук і пальців. Хороший робот-хірург дозволив би значно ширшому колу людей виконувати цю надзвичайно тонку роботу.

Цей робот від Sony наразі є прототипом, який дистанційно керується хірургом. Тому це швидше інструмент, а не автономний механізм.

Подібно до того, як асистенти хірургів повинні стояти поруч і передавати інструменти хірургу в будь-який момент, цей робот має унікальну можливість автоматично перемикатися між кількома інструментами. Хірурги, що мали можливість спробувати керування цим роботом, вражені точністю його рухів та легкістю керування (принаймні так зазначено у матеріалах Sony).

Прототип був випробуваний в медичному університеті Ачі (AMU), де він продемонстрував здатність перетворювати у супермікрохірургів лікарів, які не мають надзвичайних здібностей. Лікарі та медичний персонал, який не спеціалізується на мікрохірургії, усі змогли виконати анастомоз (створити хірургічне з’єднання між двома трубками) на кровоносних судинах тварин діаметром приблизно 0,6 мм. Навіть досвідченим лікарям потрібні місяці або роки інтенсивного навчання, щоб освоїти цю техніку.

Sony заявляє, що продовжить науково-дослідну роботу, щоб покращити машину та перевірити її ефективність, і врешті-решт сподівається зробити свій внесок у розвиток медицини, надаючи роботизовані технології.

Раніше інженери з Лабораторії робототехніки та механізмів Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі (RoMeLa) створили приголомшливого робота, який по рівній поверхні рухається за допомогою коліс, а коли на шляху виникають сходи, драбина чи інші металеві перешкоди, через які можна перелізти, він використовує звичайну вимірювальну рулетку.

Джерело: New Atlas

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

ГОЛОВНЕ ЗА СЬОГОДНІ
Більше новин